Indigo renderer

Тук е мястото където могат да се споделят/обсъдят някои нови функции плъгини, скриптове, програми или неофициани build-ве на Blender3D.

Модератори: ileto, kmn

Indigo renderer

Мнениеот 3dom » Пет Сеп 08, 2006 11:32 am

Вчера си разглеждах blenderartists и видях една архитектурна визуализация (с което се занимавам по принцип) и въпросът е там, че беше рендната с Indigo. Аз преди доста време го бях пробвал, но защото работи *доста* бавно го бях зарязал.. Вчера свалих 0.6 бета версията и експортера за Блендер да направя малко тестче с един от първите ми блендерски "творения" - а именно - gingerbread man 8)

Ето какво се получи с Индиго (след околко 4-5 часа рендване [:shock:]):

и ето какво с Blender Internal (1000 пъти по-добре;):

Някой занимавал ли се е повече с Индиго? Как може да променя примерно background-а?

Ето иначе след три клика във Photoshop какво стана с Индиго рендинга (без да оправям шума):
Аватар
3dom

Мнениеот ileto » Пет Сеп 08, 2006 4:11 pm

Ами аз не съм работил с Indigo (най-вече поради времето за рендериране:lol: ), нo там в темата в blenderartists.org нямаше ли линк, към някаква друга тема, където се обяснявало как се работи с Indigo. Също има някакаква нова тема за Manual за Indigo:
http://blenderartists.org/forum/showthread.php?t=77095
Иначе аз не знам - може ли да се махне този шум (защото на много картинки от Indigo, които съм виждал, като че ли го има). Или то може да го няма, но да трябва rendertime-а да е някъде над 20 часа :lol: .
Аватар
ileto

Мнениеот 3dom » Съб Сеп 09, 2006 10:05 am

Да видях го, чак толкова не ми помогна. Вчера вечерта пуснах още едно нещо да се рендва, нищо интересно не се получи, явно ще трябва да го разучавам повече.
Аватар
3dom

Мнениеот meekly » Съб Дек 23, 2006 8:20 pm

И аз почнах с gingerbread man :o .Първите ми крачки в 3д-то бяха с този туториал.Твоя обаче определено е моднат!Доста добре за първа работа :wink: .Сега за Индиго.

Занимавам се с Индиго и мога да кажа,че си струва човек да се научи да работи с тази рендер система.За индиго казват,че действа,като истински фотоапарат и снимките(рендерите) се доближават изключително до реалноста.Мога от личния опит който натрупах с Индиго категорично да кажа,че INDIGO render и YAFRAI render нямат никакъв шанс да достигнат до нивото на реалност и качество,които са присъщи за Индиго рендер системата.Това е все едно да сравняваш немския танк от WWII "TIGER" с американския "Шърман" :) .
Съгласен съм с теб,че се изисква повече време и сериозност за изучаване на Индиго рендера,но резултата след това е несравним.Единствения минус според мен е slow time rendering and noise след това.

Backgrond цвета може да си смениш от Col mix-a в World tab-a. :)
meekly

Назад към Тестове / Tests