Нови неща в Блендер...

Тук е мястото където могат да се споделят/обсъдят някои нови функции плъгини, скриптове, програми или неофициани build-ве на Blender3D.

Модератори: ileto, kmn

Нови неща в Блендер...

Мнениеот 3dom » Пет Ное 30, 2007 1:16 pm

Преди още да е излязла новата версия на Блендер, което не знам кога ще е..аз пробвах някои от новите функции!

Има много интересни неща, но мен най-много ме впечатли Gloss при огледала и прозрачни материали, също и нов вид АО (и samples на АО са вдигнати на 32).. Има и нови Nodes и Stamp с което върху ренднатата картинка може да се отпечатва различна информация..

Направих един бърз тест, за да видите Gloss-a, използван подходящо може да придаде много реалистичност.

[res]new-version-test.jpg[/res]
Аватар
3dom

Мнениеот kmn » Съб Дек 01, 2007 11:58 am

баси, много яки неща са добавили. туй нощен билд ли е някъв? или си дърпал от svc-а?
АНИМАЦИЯ ЗАЛИВА ЦЯЛАТА ЗЕМЯ!
Аватар
kmn

Мнениеот 3dom » Съб Дек 01, 2007 2:17 pm

От Graphicall.org теглих
Аватар
3dom

Мнениеот Syziph » Съб Дек 01, 2007 6:09 pm

Чудя се дали няма някакъв начин да се постигне същия ефект в настоящата версия (естествено с нишките)?
Разбира се, ако ефекта се получава наготово, няма нищо по-хубаво от това.
Доста ще подпомогне архитектурната визуализация по отношение на матовите елементи (стъкло, метал).
_/||\_o;
Аватар
Syziph

Мнениеот ileto » Нед Дек 02, 2007 2:43 am

Така е, да. Опеделено улеснява работата. На мен ми е фаворит това Stamp - винаги съм си мечтал да си има вградена функция, с която да добавяш информация на картинката :D .
Аватар
ileto

Назад към Тестове / Tests