И още едно стъкло...

Тук е мястото където могат да се споделят/обсъдят някои нови функции плъгини, скриптове, програми или неофициани build-ве на Blender3D.

Модератори: ileto, kmn

И още едно стъкло...

Мнениеот 3dom » Пон Юли 31, 2006 12:05 pm

Ето: :D
Аватар
3dom

Мнениеот ileto » Пон Юли 31, 2006 3:24 pm

На мен ми изглеждат добре (особено тези отзад :wink:). Единствено при синьото отпред - някак не изглежда, че материалът му може да пречупи така светлината, която минава през него. Иначе това с Blender Internal ли е рендерирано?
Аватар
ileto

Мнениеот 3dom » Пон Юли 31, 2006 3:41 pm

Не не, с Yafray.. Ами тези цветните са за "цвят" хехехе

Абе това е просто тестче, днеска го направих набързо.
Аватар
3dom

Мнениеот Ste » Вто Авг 01, 2006 12:34 am

Супер си е стъклото. Аз имам проблеми с Yaf-a, не ми се получава нещо. А иначе съм с Dual Core и с Yaf-a ми е не само е по-качествено, а и два пъти по-бързо, защото работи и с двата процесора. Дай настройки ,човече, на материали и осветление, та и аз да науча нещо полезно.
Ste

Мнениеот 3dom » Вто Авг 01, 2006 9:03 am

Eто ти направо файла:
http://upload.blenderbg.com/pins.blend

А между другото ето същата сцена, рендвана с Blender Internal за *доста* по-кратко време (има съвсем малки промени в настройките):
Аватар
3dom

Мнениеот Ste » Сря Авг 09, 2006 9:36 pm

Мислех си, че съм ти отговорил и сега видях, че не съм. Извинявай. Както и да е...
Исках да обменя моя опит за разилките в хардуера и бързината на рендер-а.
И така:
Говоря ви от личен опит.Аз имам настолен компютър -Асус, Пенитум4 -2.8 Гига, РАМ 1,5Гига, ати 9600ПРО ,който ми рендва една определена сцена за 5 мин с Blender Internal и почти 9 мин. с Yafray.
Имам също така и преносим компютър (също Асус (: ) с Core Duo T2500 т.е. два процесора по 2 Гига всеки ,РАМ 1 Гига и той рендва СЪЩАТА сцена за 7 мин. с Blender Internal и за 12 мин. с Yafray, но когато кажа на Yafray-рендера, че съм с два процесора, той рендва СЪЩАТА сцена за 3 мин. И то без да се задъха, т.е. като отвориш Таск Менъджер-а, виждаш, че работи на 85-92 %, а не е на 100, т.е. дори можеш да свършиш нещо друго, докато рендва, но не това е целта на ония умници от Пентиум, истината е че процесора е измислен така, че да не загрява и да има дълъг живот. Ако имаш дълъг рендер, процесора сваля ефективноста си даже на 70-65 %. Вярно, удължава времето, но пък не се скапва и най-важното прави го интелигентно. :D
Всъщност исках да ти кажа, че Yafray с два процесора е ужасно бърз. За жалост аз не съм добър с Yaf-настройките, но това е друга тема. :D
Ste

Мнениеот 3dom » Чет Авг 10, 2006 6:46 am

Ти може да използваш мощта на Dual Core процесора и с Blender Internal! Просто включи Threads (има такъв бутон в настройките на рендването). На теория трябва да ти рентва два пъти по-бързо. Освен това, тъй като Core Duo-то поддържа SSE3, вземи си намери от някъде оптимизирана за него блендерска версия, имаше някъде. Ще има значително подобрение в производителността и рендването.

Четох преди време как някакви учени от лабораториите на IBM направили супер охлаждане (почти до абсолютната нула -273), та овърклокнали някакъв процесор до 500 GHz :shock: :shock: :shock: Не 5, не 50 GHz, петстотин! :shock: Е такъв процесор за Yafray-а, ди видиш какво става, сцени, които съм рендвал за два часа и половина се рендват за 1 минута :D
Аватар
3dom

Мнениеот Ste » Пет Авг 11, 2006 12:43 am

Какви неща говориш, човече :!: :D ,направо ми развя косите. :D
Много ти благодая, почвам тестове веднага!
Ste

Мнениеот Ste » Пет Авг 11, 2006 1:10 am

3dom, човече, ако бях гей, щях да те целуна! :D Направих веднага един малък тест.
И така...Нали помните моя Харли(то аз друго по-сложничко не съм правил). :lol: Пуснах го да се рендва с Blender Internal на Preview и ми даде време 4:55,97 мин. ,а като натиснах Threads го рендва за 3:23,20 мин. СУПЕР :!: :D Това е 29% съкращаване на времето :!: :shock: :!:
Сега като правя тъпите анимации на селските фотографи, вместо да рендвам 7-8 часа ще го правя за 4-5.Супер!
Ste

Мнениеот 3dom » Пет Авг 11, 2006 12:20 pm

:D Ми нищо де, ще ми намериш някоя хабава и страстна италианка ;) Аз съм проучил нещата, защото и аз ще имам двуядрени процесори
Аватар
3dom

Мнениеот kmn » Пон Авг 14, 2006 10:57 am

ммм, много хубаво стъкло. като вляза малко в час ще пиша, че в момента претърпявам културен шок - снощи се прибрах от иркалии и сега си гледам малко странно компира :)
Аватар
kmn

Назад към Тестове / Tests