Привет от Стамен Стаменов

Място, където всеки може да престави себе си и работата си.

Модератори: ileto, kmn

Привет от Стамен Стаменов

Мнениеот zoomaniak » Нед Юни 19, 2011 5:51 pm

Днес си инсталирах тази програма, защото едва вчера разбрах, че я има. С Федора 15 съм и сега я разцъквам.

Възможно ли е да ми дадете линкове с информация на български кое за какво е в програмата. За да напредна по-бързо и правилно в нея.

Търся да я овладея за да правя по-добра дизайнерска реклама в наш-семеен бизнес в нета.

Вярвам, че съм на прав път да се доверя на тази програма.

Ще е чест за мен да общувам с вас и съм новак и задавам малко тъпи въпроси. Ако това е в разрез с правилата Ви - кажете.
zoomaniak

Re: Привет от Стамен Стаменов

Мнениеот doc » Нед Юни 19, 2011 8:55 pm

Здравей и добре дошъл.

Възможно ли е да ми дадете линкове с информация на български кое за какво е в програмата.

Проблемен момент. Мисля, че тук е най-доброто място, където можеш да получиш съвет. Лошото е, че в момента Blender е в преходен период, В текущата версия 2.5х драстично е променен интерфейсът и част от функциите, в сравнение с по-ранните 2.4х, ето защо внимавай с туториалите. За актуална информация http://www.blender.org.
Ако си от София или имаш възможност да пътуваш:
http://forum.blenderbg.com/viewtopic.php?f=2&t=737

Търся да я овладея за да правя по-добра дизайнерска реклама в наш-семеен бизнес в нета.

За да направиш дори скромен, кратък видеоклип, е необходимо да се овладеят огромен обем знания и умения за работа с програмата. Нито 3D, нито анимацията са просто нещо. Сигурен ли си, че за една реклама си заслужава да разучиш всичко? Това изисква много труд и време.

Вярвам, че съм на прав път да се доверя на тази програма.

Програмата е добра, няма да те подведе.

Ще е чест за мен да общувам с вас и съм новак и задавам малко тъпи въпроси.

Не се притеснявай, всички задаваме повече или по-малко тъпи въпроси. :)
doc

Мнениеот zoomaniak » Пон Юни 20, 2011 5:39 am

Добро утро. Благодаря за отговора в темата ми.

На ниво "Отворено у-ще" информацията актуална ли е и за този месец. Или само засяга Април.

Аз попаднах на един урок за един снежен човек и от там доста разбрах за интерфейса и клавишните инструменти. Но имам още да уча.

Невероятна програма е. С версия 2.49b съм.
zoomaniak

Мнениеот zoomaniak » Пон Юни 20, 2011 5:48 am

За да направиш дори скромен, кратък видеоклип, е необходимо да се овладеят огромен обем знания и умения за работа с програмата. Нито 3D, нито анимацията са просто нещо. Сигурен ли си, че за една реклама си заслужава да разучиш всичко? Това изисква много труд и време.

Да си свободен човек, значи да имаш знания. Колкото повече уча през годините набор 1978г. съм - толкова по свободен ставам.

Имам фантазия, която ражда "огнен" креатив, който ми помага в моят бизнес. Но не мога да му дам живот на Креатива - АКО аз не се науча как се създава живот.

Започна ли да вдъхвам живот на рекламата - тя ще ми доведе невиждана енергия.

Обичам да съживявам мечтите си. А и се занимавам с фотография и казват, че съм добър автор.....обожавам съвременните средства за изразяване и контакт.

Света еволюира - ежесекундно. С развитието на една програма се развива цял народ :D :D :D
zoomaniak

Мнениеот laskov » Пон Юни 20, 2011 9:04 am

Привет zoomaniak! Радвам се да те "видя" и тук!!!
След фурора, който направи в линукс-бг, съм сигурен, че и тук ще стане забавно!
Ако с Румяна се заемете с уикито на Блендер би било чудесно!
С най-добри чувства! :)
laskov

Мнениеот zoomaniak » Пон Юни 20, 2011 9:14 am

г-н laskov радост е за мен да ви видя и тук. С чест ще се включим с Румяна и компания и тука. Програмата си заслужава. Линукса го овладявам доста бързо. И направо се чувствам невероятно от толкова дълго време. Най-готиният свят в който съм попадал.
zoomaniak

Мнениеот Mampir » Пон Юни 20, 2011 9:35 pm

Добре дошъл!

zoomaniak написа:На ниво "Отворено у-ще" информацията актуална ли е и за този месец. Или само засяга Април.

Училището за свободен софтуер е обявено в април, но уроците все още се провеждат. Наричаме го „училище“, защото уроците са множество и редовно, а не само е само един или два урока, един или два пъти. Тази седмица отново ще има урок, който ще е за Блендър. В последните мнения в темата ще намериш най-актуална информация за уроците.
Личен XMPP-адрес (Джабер): mampir@neko.im
Виж как се ползва XMPP: http://mampir.hit.bg/xmpp/
Mampir

Мнениеот терпентина » Чет Юни 30, 2011 9:17 pm

Привет и добре дошьл!
Радваме се че се увеличава колектива, нищо че напоследьк позамряхме.
Питайте и ще помагаме, доколкото можем. :clinoeil:
Аватар
терпентина

Мнениеот senga_1 » Пон Юли 04, 2011 7:55 pm

Добре дошъл и от мен, надявам се часовете прекарани в учене да са ти много приятни. За мен все още са, а може би и за другите фенове на програмата. Сигурно вече си се убедил, че интерфейсът и начинът на работа са уникални и много интуиитивни. Препоръчвам ти за по-новите версии след 2.49 да потърсиш в You tube. Там винаги може да се намери прясна и полезна информация. За сега аз си карам с 2.49 също си е добра, но ако започваш отначало по-добре с най-новото. :) Искрено желая успехи и очакваме нови постове с илюстрации.
Аватар
senga_1

Назад към Представяне