Здравейте!

Място, където всеки може да престави себе си и работата си.

Модератори: ileto, kmn

Здравейте!

Мнениеот ofets » Сря Сеп 10, 2008 11:26 am

Май съм си старичък за тук (49-та)))
Бях много запален по Блендер от края на 90-те.
Но пристрастията ми ме свързаха с Инвентор. Опитвам се да правя архитектура с него. Вече имам няколко къщи.
С реставриране на стари къщи се занимавам от 74-та. Инвентора, за разлика от АутоКАД-а ми дава възможност да направя къщите максимално близки до действителността. това, обаче става с пъти повече работа...Нямям много голям избор, защото самото ми мислене е в 3D!)))
Случайно попаднах на вас и старата ми любов към Блендера ме изкуши. За съжаление много вода изтече от първите ми опити и ще трябва да уча всичко наново. Поне сега, виждам, че и учебници даже има. Някога всичко се постигаше с денонощни борби... Не, че нещо се е променило... Тази работа действително си иска много време и желание. На всички, успешна работа!
Мисля да опитам поне визуализациите в Блендер. Моята работа е свързана с много детайли на дървени прозорци, врати, камини, оджаци, кладенци, комини и какво ли не... да видим, как ще изглеждат тук!...)))
В Инвентора ми се наложи да правя турски, гръцски, марсилски и холандски керемиди, каменни плочи за покривите и текстури, наподобяващи зидовете на къщите ни в Ковачевица, Смолянско и Златоград. Те всички си имат особености и не приличат на западните...Интересно, дали някои от моите текстури ще тръгнат в Блендера.
ofets
ofets

Re: Здравейте!

Мнениеот ileto » Сря Сеп 10, 2008 11:55 am

Добре дошъл, ofets. Приятно прекарване тук :clinoeil: . Ти имаш натрупан опит и със сигурност твоето мнение ще е от полза на много хора :clinoeil: .
Аватар
ileto

Мнениеот PsYhLo » Сря Сеп 10, 2008 1:49 pm

Добре дошъл
Какво значение има възраста тука важни са опита и хъса да на учиш нещо ново :clinoeil:
Аватар
PsYhLo

Мнениеот Syziph » Сря Сеп 10, 2008 7:39 pm

Добре дошъл ofets!
За Инвентора съм чел много хубави неща, а това с което се занимаваш е доста интересно.
Мисля че Блендер е напълно способен адекватно да пресъздава реални обекти (все пак не е инженерна програма, но се планира проекта по NURBS модула да стартира с пълна сила). Интересно е да се види и каква ще е съвместимостта м/у Инвентор и Блендер :)
Няма да е лошо да пробваш да измоделираш нещо в Блендера пък ние ще помогнем с каквото можем!
Успех и до скоро!
...самото ми мислене е в 3D...

Мисля че няма да имаш проблем с наваксването!
_/||\_o;
Аватар
Syziph

Мнениеот 3dom » Пет Сеп 12, 2008 9:13 pm

Здрасти, добре дошъл.
На Блендер могат да се правят много добри арх визуализации.
За Инвентора въобще не знам. Можеш ли да покажеш нещо на него?
Аватар
3dom

Назад към Представяне