Да се представя и аз ...

Място, където всеки може да престави себе си и работата си.

Модератори: ileto, kmn

Да се представя и аз ...

Мнениеот Fuxy » Пет Авг 18, 2006 4:29 pm

От доста години се занимавам с 3D на любителско ниво. Започнах с 3D Studio под дос, 3DS max, Maya. От известно време започнах да обръщам внимание на свободния софтуер и така забелязах Blender. В началото ми изглеждаше много объркващ но с времето се оказа, че работата с него е по лека. Възможностите му сыщо не са малко и напълно задоволяват нуждите ми. Така, че вече съм в кюпа ;). Скоро време ще постна първата ми творба.

Ползвам Blender на линукс Fedora Core 5 x86-64. Доста проблеми имах с намирането на 64 битовата версия на Yafray. Накрая ми попадна версия 0.8 и сега съм с нея. Ако някой може да помогне за последната версия ще съм благодарен.
Fuxy

Добре дошъл!

Мнениеот 3dom » Пет Авг 18, 2006 8:08 pm

Първото, което искам да те питам е как намери този форум/сайт хехе. Защото има (уж) доста хора в България, които се интересуват от Блендер, но както виждаш тук сме доста малко :(

А специално с Блендер от колко време се занимаваш? И кога ще ни покажеш, нещо, което си правил на Блендер 8) Има галерия може направо там да ти сложим албум, ако искаш.

Ами това е за сега, тъй като не се познаваме много добре още едно "Привет" е достатъчно :D
Аватар
3dom

Мнениеот Fuxy » Пет Авг 18, 2006 9:01 pm

За сайта научих от форума на 3dbg.com покрай Вижън . А на форума обърнах внимание чак днес. С Блендер се занимажам от 2-3 месеца и все повече му се възхищавам :). А за нещата за показване малко по късно. Още се мъча над него.
Fuxy

Мнениеот 3dom » Пет Авг 18, 2006 10:21 pm

Добре! Ще чакам :P
Аватар
3dom

Мнениеот Ste » Съб Авг 19, 2006 11:58 am

Здравей, Пич! :D Блендер е с ОГРОМНИ възможности и колкото повече задобряваш, толкова по-интересен ти става. :lol: Радвам се, че се присъединяваш към нашия "фен-клуб". :D Аз все се надявам, че като се съберем повечко, ще почнем и да пишем тук http://bg.wikibooks.org/wiki/Blender .
Ste

Мнениеот ileto » Нед Авг 20, 2006 2:25 pm

Привет и от мен :lol: .
За Yafray - защо не пробваш да компилираш програмата от source кода. Вярно, че е малко повече работа, но пък може и да стане :wink: .
Аватар
ileto

Мнениеот Fuxy » Нед Авг 20, 2006 3:43 pm

С удоволствие само ако някой ми обясни как става това. Нов съм в Линукс и о6те имам много да уча. До сега такава процедура не съм правил. Много ще съм благодарен ако някой опише стъпките.
Fuxy

Мнениеот ileto » Нед Авг 20, 2006 9:34 pm

Ако искаш, пробвай да следваш указанията тук:
http://wiki.yafray.org/bin/view.pl/User ... #GNU_Linux
Аз си мисля, че всичките библиотеки или почти всички (като zlib, libjpeg), които се изискват ги има към инсталацията на дистрибуцията на Linux и е необходимо да ги инсталираш, ако не са все още инсталирани. Единственото е, че вместо на "Getting the files" да използваш онези команди, можеш да изтеглиш source-а от download секцията на yafray.org и да изпълниш scons командата в папката, която се появява след разархивирането на архива с source-а.
Аватар
ileto

Назад към Представяне