4snowmen

Място, където може да публикувате и обсъждате завършени проекти и работи в Blender.

Модератори: ileto, kmn

4snowmen

Мнениеот Goh » Пон Яну 25, 2010 12:58 am

Привет,
Днес се заиграх с нещо,което се канех да направя отдавна и ето го резултата.
Прилагам и .png-то освен gif-a,защото първото е с по-добро качество.Очаквам коментари и критики. :confused:

пп. хм,гледам,че imageshack са намалили така или иначе png-то,а на мен не ми се искаше да го качвам тук,защото е 3,8мб.
Изображение
Прикачени файлове
4snowmen2.JPG
Goh

Re: 4snowmen

Мнениеот alexandar888 » Пон Яну 25, 2010 1:04 am

Готино се е получило! :))

Относно качването на картинки imageshak е (според мен) най-ужасното място за тая работа - зарежда половин час и те затрупва с реклами и глупсти...

Предлагам ти да използваш http://www.postimage.org/
alexandar888

Мнениеот ileto » Пон Яну 25, 2010 3:36 pm

Добре са станали. Имат много приятни изражения.
Струва ми се, че можеше топките да са с малко по-неправилна форма - например при най-долната така би се усещала тежестта да останалите отгоре.

Иначе как се получава, ако използваш .jpg с малка компресия? Има ли много артефакти?

Така е и за тези сайтове - има някои, в които съм си помислял някоя реклама за картинката която трябва да се отвори :)) . По едно време в imageshack имаше опция да сложиш линк направо към картинката, но не знам дали е още така.
Аватар
ileto

Мнениеот Goh » Пон Яну 25, 2010 11:41 pm

Благодаря алекс,ще имам предвид този сайт.Хакнах png-to в imageshack просто защото за това се сетих първо,а не исках да товаря форума тук с 4мб картинка.
Иле,правено е по снимка на реален модел и вероятно си напълно прав за дообработването на топките,но просто след 3-4 часа чоплене,нагласяне,ренване,рендване,рендване...Реших да го оставя докъдето си е.Иначе муцунките са шити и са едни такива по-рошавки,но не ми се занимаваше с particles да докарам и мъхнатостта на някои от материите.
В Yaf има ли опция за save в jpg? Аз не знам за такава.А ако префасонирам впоследствие png-to в jpg се изгува "остротата".Особено си личи в текстурите.По шалчетата има снежинки,които се размазват направо.Е, аз използвах най-баламския начин чрез windows paint. Ако някой знае по-добрия начин за запазване на качеството след конвертиране,ще съм благодарен да го науча.
Goh

Мнениеот PavKa » Вто Яну 26, 2010 10:25 am

много забавно и смешно!

готина е картинката :) ако ти се занимава, според мен може още да се пипне шейдъра на снега... ама това дребан работа ;) :jacky:
опън сорс фен
моя блог <http://pateq.blogspot.com>
PavKa

Мнениеот Syziph » Вто Фев 02, 2010 5:06 pm

Оригинална идея!
_/||\_o;
Аватар
Syziph

Мнениеот senga_1 » Пон Фев 08, 2010 11:35 am

Виждам, че твоят фон е подобен на моя в ябълките с малки разлики. Ти ще споделиш ли какви са ти настройките. :)
Аватар
senga_1

Назад към Готови работи / Finished projects