Сграда

Място, където може да публикувате и обсъждате завършени проекти и работи в Blender.

Модератори: ileto, kmn

Бихте ли ползвали Blender за професионална архитектурна визуализация?

Да
10
83%
Не, бих ползвал 3D Max
1
8%
He, бих ползвал Maya
0
Няма гласували
Не, бих ползвал друг софтуер като XSI, Lightwave, etc.
1
8%

Общо гласове : 12

Сграда

Мнениеот ixeos » Пет Ное 30, 2007 11:15 pm

Ето и една сграда, която е рендирана само с вградения raytracer в блендър. Любопитно ми е какво мислите за избора на цветове :D
Какво бихте променили, за да направите сградата да изглежда по-добре?

5-6 мин
Blender internal, raytrace включен
+ Ambient Occlusion
4 лампи

Изображение

Ето и работната среда

Изображение

Друга гледна точка на същата сграда

Изображение
ixeos

Мнениеот 3dom » Съб Дек 01, 2007 12:58 am

Здрасти и добре дошъл!

Харесва ми работата ти. Тъмно лилаво на сградата обаче - не, напомня ми на един тип сгради от едно време. Аз щях да сложа друг цвят.
На първия изглед защо не мръднеш камерата така че да гледа от човешко ниво? сега ми се струва че гледа от много високо. Може да сложиш някаква съвсем лека текстура на стените.

Иначе ми харесва много като визуализация. Комерсиална ли е?
Аватар
3dom

Мнениеот ixeos » Съб Дек 01, 2007 11:12 am

Комерсиална е дотолкова, че сградата е истинска и ще се строи. Иначе, съм програмист и правя сайт за сградата, обаче, за да направя сайта трябват и визуализации, а няма такива. Blender и като цяло CG ми е хоби, покрай правенето на сайтове и всякакви програмки.

За текстурите си прав. Играя си с разни варианти, но нещо не успявам да докарам готина текстура за момента, която да напомня тия масовите неравни силиконови мазилки, които правят напоследък.

Всъщност "лилавото" би трябвало да е бордо, някакво пастелно вишнево червено, но щом прилича на лилаво, явно ще трябва да се поработи и върху него :D

Гледната точка я държа високо, най-вече за да се вижда добре басейна и захода за подземния паркинг.
ixeos

Мнениеот Syziph » Съб Дек 01, 2007 1:42 pm

Според мен три цвята за сградата са много. Пробвай да подмениш жълтия (или бежов) цвят с охрата.
Така ще изпъкне басейна отпред
Обратното пък (жълто вместо охра) ще даде голям контраст между цветовете. Поради същата
причина цвета на входа за подземния гараж е добре да се отличава от този на сградата.
Разиграй цветовете и пусни пак рендер.
Направих едно бързо оцветяване:

Изображение
_/||\_o;
Аватар
Syziph

Назад към Готови работи / Finished projects