Илюстрация

Място, където може да публикувате и обсъждате завършени проекти и работи в Blender.

Модератори: ileto, kmn

Илюстрация

Мнениеот ileto » Чет Окт 18, 2007 1:17 am

Привет :). Тук правих една илюстрация, която нe беше свързана само с Blender, но понеже е използван много, реших да я постна. Моделите са направени в Blender, а също и композицията и осветлението. След това само е довършено (дорисувано) в 2D програма (в случая Gimp). Много ми се стори полезно SSS в Blender (доста помага за реалистичността), a също и че сравнително бързо рендерира големи картинки и ако е по-проста сцената може да се използва като compositing програма даже и в 3D View :D.

Ето по-висока резолюция (821K) . Също и предния (273K) и зaдния (800K) план, рендерирани в Blender.
Ето и две картинки на Camera Viewport-а (277K) и по-общ план (239K).

Коментарите и критиките са добре дошли ;).
Аватар
ileto

Мнениеот 3dom » Чет Окт 18, 2007 8:45 am

Браво бе Иле! Супер е станало! Мацката си я бива 8)

Обаче забелязвам една равнопоставеност, октопода е с пипала, но и тя има :) Осветлението е добро, на октопода слагал ли си SSS, защо не го направиш да блести повече, все едно е покрит с вода или нещо такова?

А.. да полюбопитствам. Какво си илюстрирал всъщност?
Аватар
3dom

Мнениеот Syziph » Чет Окт 18, 2007 9:07 am

Първо страшно много ми харесва сцената (хубав задник :D, извинете - болна тема).
Ако ти се работи още по нея ето какво бих направил (ако бях толкова добър като тебе ;))
1. Използвай АО. Осветяването трябва да бъде по-равномерно. И без това времето е мрачно.
2. Има резки по картинката, които ми приличат на дъжд? Ако е така - смени посоката, така че да паснат с посоката на косата.
3. Сложи на момичето някакво хай тек оръжие. Едва ли е отишла на плаж в такова време. Тя е там за да му разкаже играта :evil:
4. Пробвай motion blur по части от пипалата. Така сцената ще придобие повече динамичност.
5. Виждам че си направил скелет на девойката - използвай го!

Плаче за галерията. Така че не казвай, че повече не ти се занимава.

П.С: Всъщност добрия композитинг прави хубавата картина. Ако някой си мисли, че може да направи всичко само с 3Д - се заблуждава.
_/||\_o;
Аватар
Syziph

Мнениеот терпентина » Чет Окт 18, 2007 11:12 am

Ужасно добро е човече!Само на Motion blur пипалата!Прилича на сцена от филм,който трябва да се гледа!
Аватар
терпентина

Мнениеот DRD_Earth » Чет Окт 18, 2007 12:19 pm

Много, ама много добро наистина! Браво!
Съгласен съм, че трябва да има motion blur на пипалата, съществото трябва да е по-лъскаво(все пак вали) и трябва да смениш посоката на капките. Като направиш тези и някои други от горепосочените tweak-чета съм сигурен, че творбата ще стане перфектна ;)
Blender - freeware power
Аватар
DRD_Earth

Мнениеот kmn » Чет Окт 18, 2007 8:22 pm

Евалата Иле!

направо ми събра очите :shock:
мда, мацето е кефещо много :)
АНИМАЦИЯ ЗАЛИВА ЦЯЛАТА ЗЕМЯ!
Аватар
kmn

Мнениеот ileto » Чет Окт 18, 2007 9:05 pm

Благодаря ви за коментарите :D . Ами то историята е за едно момиче което отива в алтернативен свят и се среща с разни неща. :D. За motion blur-a сте прави, но сега ми е малко трудно да го приложа, защото върху оригиналния render e рисувано и предполагам, че трябва да се повтори всичко върху новия render. При следващи сцени обаче ще гледам да го направя. За дъжда не съм се сетил :), изглежда странно, да. Иначе за оръжието - тя героинята се предполага да не доминира над чудовището и затова няма смъртоносно оръжие ;).
Аватар
ileto

Мнениеот carboon » Чет Окт 18, 2007 10:03 pm

Много яко :shock:
Аватар
carboon

Мнениеот AKIRA_SAN » Вто Окт 23, 2007 10:44 pm

Супер е. Мадамата има готини дрешки :lol:
I want riches! I want Women! I want status and power!
I want everything in the world! That includes eternal life.
Аватар
AKIRA_SAN

Мнениеот 3dom » Сря Окт 24, 2007 8:14 am

По-скоро.. хубавото е, че мадамата има оскъдни дрешки :lol:
Аватар
3dom

Назад към Готови работи / Finished projects