Селската баня

Място, където може да публикувате и обсъждате завършени проекти и работи в Blender.

Модератори: ileto, kmn

Селската баня

Мнениеот carboon » Вто Авг 21, 2007 9:22 pm

Ето още нещо от мен:

Изображение

И още едно от преди това макар да не е довършено (трябва да го рендна отново заради сенките):
http://fine3d.hit.bg/final_rubik1.jpg

Предполагам забелязвате, че повечето неща са от Speed Challenge-а на http://www.3dbg.com
Понеже съм работещ човек (работата ми няма нищо общо с 3D-то) и нямам време за нещо по сериозно,
Удобно ми е да се бъзикам по някоя готово зададена тема защото е неангажиращо.
Аватар
carboon

Мнениеот DRD_Earth » Вто Авг 21, 2007 10:26 pm

Браво! Много добре изглежда и доста реалистично ;).

Винаги ми е било интересно как са свързани "кубчетата" в кубчето на Рубик :).
Blender - freeware power
Аватар
DRD_Earth

Мнениеот ileto » Сря Авг 22, 2007 12:16 pm

Много добре :D . Материалите седят супер. Единственото, което ми прави впечатление, е че огъванто на хавлията седи малко плоско.

P.S. Не му завиждам на човека, който ще седне на огънатите пирони. :lol:
Аватар
ileto

Мнениеот Syziph » Сря Авг 22, 2007 6:38 pm

И двата рендера са много добри!
Само не съм сигурен дали плочките имат такава висока отражателна способност, както и текстурата за износеното дърво на "джапанките" (не знам как им е оригиналното название) не е най-удачна (дървото е износено по-скоро от слънчева светлина, околкото от влагата).

Дано са те оценили подобаващо в 3DBG, щото там са си все "техни хора";)
_/||\_o;
Аватар
Syziph

Мнениеот carboon » Сря Авг 22, 2007 7:21 pm

огъванто на хавлията седи малко плоско

Доста зор видях с хавлията, някой ако знае някакъв туториал за естествено огъване :)
Върти ми се из главата някакво видео с ползването на "Soft body" но не се сещам сега.
Аз си играх с "Proportional edit" и "Sclupt mode".

Syziph - "джапанките" са налъми (оргинално) :lol:
Оценките в 3DBG не ме интересуват кой знае колко. Следя им форума отдавна и като гледам как се джафкат
за глупости и си мерят пишките чак смешно ми става. Хапят се за глупости вместо да си помагат и това общо взето дразни.
Не отричам обаче, че има големи "прота" там.
Мен основно ме интересува Speed Challenge-а не за да се състезавам с който и да било, а да се развличам аз :)
Темите са общо взето приятни и неангажиращи. Освен това смятам, че Blender трябва да се популяризира навсякъде.
Мисля че по нищо не отстъпва на който и да е друг професионален софт. Въпроса е в какви ръце ще попадне.
Аватар
carboon

Мнениеот Syziph » Сря Авг 22, 2007 8:38 pm

Благодаря, че ми опресни паметта :oops:
По отношение на 3дбг форума съм напълно съгласен с теб.
Сигурен съм, че и този форум ще достигне същото ниво на посещаемост.
А и съм убеден, че всеки, който иска да научи Блендер - тук ще получи необходимата помощ.

Още се чудя защо няма Спийд раздел във форума?
_/||\_o;
Аватар
Syziph

Мнениеот DRD_Earth » Сря Авг 22, 2007 8:50 pm

carboon написа:Освен това смятам, че Blender трябва да се популяризира навсякъде.
Мисля че по нищо не отстъпва на който и да е друг професионален софт. Въпроса е в какви ръце ще попадне.

Абсолютно съм съгласен :)

carboon написа:Доста зор видях с хавлията, някой ако знае някакъв туториал за естествено огъване :)
Върти ми се из главата някакво видео с ползването на "Soft body" но не се сещам сега.
Аз си играх с "Proportional edit" и "Sclupt mode".

Ами мисля, че ако хавлията е Soft Body може да се получи по-естествено ;).
Blender - freeware power
Аватар
DRD_Earth

Мнениеот Ste » Сря Авг 22, 2007 10:06 pm

Браво! Добър рендер! А относно 3DBG- от две години не влизам в тоя сайт и този факт прави живота ми по-добър. :D
Свали си тоя .pdf:

http://www.maxwellrender.com/media/mm_00.pdf

В него има тут как се прави перде. Мисля, че ще ти помогне за хавлията. По добре си свали и другите pdf-и. Maxwell Render може и да ти хареса. Ето линка:

http://www.maxwellrender.com/index.php?pForm=media.html
Ste

Мнениеот meekly » Чет Авг 23, 2007 7:17 pm

Здравейте,много добре е станала сцената.Нямам много критика освен,че пло4ките са твърде лъскваи и материала който си сложил за налъмите не е подходящ.Това дърво е доста лъскаво,би трябвало за такъв вид джапанка да е наистина по ръбесто да го кажем по "изтормозено".Виждам,че добре се справяш с YAF RAY.Аз преди време му бях почитател,но сега не го ползвам и съм минал на вградения в блендер.Колкото до това,че блендер може да се конкурира с останалите програми като 3dsMax съм напълно съгласен,и дори още повече,по-малко бъгав е.Аз посещавам 3д.ком и нямам проблеми с никой,гледам да избягвам джафканията,но мисля ,че има доста способни хора там от това коеот съм видял.Може да не са от high end pro-та,но има доста добри работи.Напоследък блендер се развива много бързо и забелязвам доста видео туториали и помощни средства,което много ме радва ,защото так ще уча програмата по-лесно по-бързо и нещата ще стават по-добре,особено след излизането на две нови книги за Блендер!
meekly

Re: Селската баня

Мнениеот allenmarton » Сря Яну 16, 2013 8:34 am

хи еверъоне,
нице постс, и реали лике тхис форум ври муч .... :tuxx:
exam materials from testking braindumps exam materials from testking braindumps
70-412 testking 70-412 testking
70-463 testking 70-463 testking
642-165 testking 642-165 testking
642-732 testking 642-732 testking
allenmarton

Назад към Готови работи / Finished projects