Blender 2.5 alpha 2, проблем с fluid simulation

Тук може да задавате всякакви въпроси, свързани с Blender и това как да създават, моделирате, текстурирате 3D обекти.

Модератори: ileto, kmn

Blender 2.5 alpha 2, проблем с fluid simulation

Мнениеот Toman.Kirilov » Вто Мар 16, 2010 8:06 pm

Ок, започнах един проект на 2.5 алфа 2. Основната част от него включва симулация на флуиди. Тъй като съм нов в тази част на блендър изобщо изчетох доста от оскъдните материали из интернет (защо тия хора пускат само един и същ урок в 100000 варианта, като той включва само най-елементарните настройки ?!?). Така де, в крайна сметка след много четене успях да намеря информация и нагласих флуида, който ме интересува да има точните качества, които ми трябват, но тук идва въпроса ми:
Как може да се анимира obstacle и/или flow object ? Става дума за стандартно анимиране и преместване на flow object така че след като изпека симулацията да ги зачита като движещи се обекти. В 2.49 просто слагам два кийфрейма, и като изпека анимацията флуида си тече от flow-a независимо как мърда той. Уви, не мога да постигна същият успех в 2.52 :( Гадната струя си седи на същото място както и да анимирам flow object-а.

Между другото, в гуугъл претърсих и не намерих нищо по въпроса...

Ще съм много благодарен на помощ!

PS: ползвам ubuntu 10.04 (prealpha) ако това изобщо може да има нещо общо с проблема
Toman.Kirilov

Re: Blender 2.5 alpha 2, проблем с fluid simulation

Мнениеот ileto » Съб Мар 20, 2010 7:53 pm

Може би флуидната симулация още не работи съвсем в 2.5. Нали е още alpha, някои елементи от 2.49 не са доизпипани. Може да пробваш да направиш симулацията си в 2.49 и след това да отвориш файла с 2.52 и да прължиш да работиш с bake-натата информация.
Аватар
ileto

Мнениеот Toman.Kirilov » Нед Мар 21, 2010 6:54 pm

Maй така ще стане... благодаря за отговора все пак.
Toman.Kirilov

Мнениеот Appwachira » Сря Май 30, 2018 12:36 pm

This is a very good information. I have read, understand, feel that it is really useful.
Appwachira

Назад към 3D моделиране и Текстуриране / 3D modeling and Texturing