Филмово лого

Мястото където ще се обсъждат текущи проекти, идеи, концепти, рендери и т.н. създадени с Blender3D

Модератори: ileto, kmn

Филмово лого

Мнениеот ileto » Нед Май 30, 2010 12:57 am

Това е една анимацийка, която първоначално беше за един от курсовете в университета, но премина като лого за филмите на един приятел. То те не са точно в такъв стил, та може да се каже, че засега тя е "тестов WIP" :)) .
Големите букви са рендерирани с 3delight, иначе останалото - с Blender.

http://vimeo.com/12139423

Разбира се, всички критики и коментари са добре дошли :balloon:
Аватар
ileto

Re: Филмово лого

Мнениеот Syziph » Пон Май 31, 2010 12:13 am

Много добре изглежда!
Звука определено ще подсили ефекта на анимацията.
Колко време отне за рендването през 3delight?
_/||\_o;
Аватар
Syziph

Мнениеот Goh » Пон Май 31, 2010 2:18 pm

Приятни буквички :) Да,определено звука ще е + а също и ако може да има движение ,дори и малко в облаците отзад.Да "кипят" както нормално се движат буреносните.Дребен детайл,но мисля че ще е страхотно.
Goh

Мнениеот ileto » Пон Май 31, 2010 10:35 pm

Благодаря за коментарите!
Да, наистина със звук би било по-добре. Даже винаги съм си мислел, че звукът е някъде 75% от ефекта :)).
Също пробвах и раздвижването на облаците, но нещо не се оправих с флуидите в Blender. Сега се опитвам да ги науча.
Иначе рендерирането в 3delight беше около 50 мин., но преди това едно време експортваше самите файлове - някъде около 10 мин. Това е, че от време на време, при мен Blender забива, докато някой друг рендер рендерира. То не е кой знае какъв проблем, но не отчита точно времето за рендериране.
А задният план и частичките във въздуха са си рендерирани в Blender. После отделните части са композирани в Nuke. То реално няма кой знае какви специални цветови корекции или нещо друго - в Nuke има як Camera Shake, та затова там пробвах :))
Аватар
ileto

Мнениеот Goh » Пон Май 31, 2010 10:52 pm

Не знам дали ще се получи с Particles в блендър отзад да се раздвижат няколко потока в облаците,но по мое лично мнение + звука това ще "завърши" облика на логото.Може и 1-2 проблясъка в облаците на светкавици в определени моменти,но трбва да се види дали няма да стане преиграване.
Goh

Назад към Текущи работи / Work In Progress