Новата шейна на Дядо Мраз :)

Мястото където ще се обсъждат текущи проекти, идеи, концепти, рендери и т.н. създадени с Blender3D

Модератори: ileto, kmn

Новата шейна на Дядо Мраз :)

Мнениеот Goh » Пон Дек 07, 2009 2:44 am

Здравейте,
Мернах едно състезанийце от едно друго форумче дето мятам по някое оче чат-пат и си рекох-защо пък не?
Та историята вкратце:
Дядо ти Мраз,дъртия му гамен,взел че при тестов полет си блъснал шейната в работилницата.И сега сичкото елфи са се юрнали да поправят играчки и няма кой да ремонтира шейната на стареца.

Ето и първи шотове от модифицираното превозно средство :DD + емблемата за чиито модел ми послужи такава от стара волга (мисля 69-та година)
Прикачени файлове
sledge1.jpg
sledge2.jpg
deer.jpg
Goh

Re: Новата шейна на Дядо Мраз :)

Мнениеот Syziph » Пон Дек 07, 2009 10:11 am

Много идейно :)
Добро моделиране!
_/||\_o;
Аватар
Syziph

Мнениеот ileto » Вто Дек 08, 2009 1:47 pm

Интересни форми :clinoeil: . И емблемата е яка.
Аватар
ileto

Мнениеот Goh » Съб Дек 12, 2009 6:46 pm

Малък update и експерименти с цветовете.Знам че е рано,но какво да правим- луд на шаренко се радва :DD
Също поствам и "concept" рисунката.
Прикачени файлове
sledge3.jpg
Picture.jpg
Goh

Мнениеот Nik » Съб Дек 12, 2009 7:21 pm

Рисунката :goingcrazy: Само един съвет - ако може да се изгладят/изправят ръбовете на вратата, ще стане идеално.
Аватар
Nik

Мнениеот Goh » Нед Дек 13, 2009 6:50 pm

Вратата много проклета се оказа :( Пак ще я преработвам или в най-лошия случай ще я направя изцяло наново.Има и такива моменти.М/у другото ще помоля за съвет.Вариантите са 2.Или оставям плъзгачите в този вид и само слагам опори, или преправям цялата магаретия да стане на моторна шейна.Т.е къси,ходови плъзгачи отпред с амортисьори и широка верига отзад.Може би по cool вид ще има,но и задницата може да стане по-тромава.Ако я оставя във вида от concept-a като че ли ще е по изчистена.Проблема с това как по :devil: -те ще върви не е на дневен ред ,защото същество,което може да накара елените да хвърчат не би трябвало да има проблеми със шейна без очевидно задвижване :goingcrazy: Идеята в общи линии беше да има малко ретро вид, но се чудя още какви дребни детайли да добавя.Имам 1-2 идеи,които се надявам да ви предоставя за оценка в скоро време.
Goh

Мнениеот Nik » Нед Дек 13, 2009 11:48 pm

Не мисля, че има нужда да се преправя, просто да се LoopCut-не край ръбовете за да пасва добре. Една снимка на мрежата би била доста полезна.
Аватар
Nik

Мнениеот ileto » Чет Дек 17, 2009 6:11 pm

Да, и аз мисля, че така си е яка :clinoeil: . По-изчистена е. Пък и като се има предвид на кого е тази шейна - може задвижването да не е много логично или физически точно :eyesup: .
Аватар
ileto

Мнениеот Goh » Пон Дек 21, 2009 1:17 pm

Следващ update.Поглед към управлението на шейната.Снабдил съм я с GPS система,табло от полирано дърво и рейсинг педали :goingcrazy: Да го видя сега дядката!Другото е поглед отстрани.Снега не ми се получи хич добре,но засега толкова.Остава да се добави за "пълнота" на сценката :
bumpmap на кожата по задната страна на шейната
може би номер 1 на вратата и/или отпред под решетката като на спортен автомобил
свястно небе и облаци
някой бор или камък
няколко луупа за да "омекнат" формите на снега в далечината
надпис отдясно отзад Santa's SRX или Snoride Turbo GT
мисля че и един доволен/очуден снежен човек,който се блещи на шейната няма да е зле за допълнителна закачлива нотка.

Да променя ли цвета на стъклото на черно-кафеникаво? Да скрия ли пантите? Отвън са ,заради търсения "ретро" вид, но може и да загладя линиите ако ги разкарам.
Идеи,акъли,критики и съвети приемам всякакви :balloon:
Прикачени файлове
test.jpg
sledge_controls_view.jpg
Goh

Мнениеот ileto » Пон Дек 21, 2009 5:26 pm

То не стига, че има GPS, ами е и автоматик - ти съвсем го глезиш този Дядо Коледа :)) .
Според мен като стил си е супер, аз бих си оставил тези елементи. Струва ми се, че вратичката все още има някакъв проблем по ръбовете.
Аватар
ileto

Мнениеот senga_1 » Вто Дек 22, 2009 5:55 pm

Мен ме притеснява единствено носа на шейната. Сякаш бих го направила малко по-извит нагоре, за да не се забива в снега. Иначе вскичко останало е супер. :)
Аватар
senga_1

Мнениеот Goh » Вто Дек 29, 2009 2:07 am

Е,нали ще лети основно стареца,няма да го сбърка носа на шейната надявам се :goingcrazy: Иначе дори и в този си недовършен вид е успяла да спечели състезанието,за което я правих :confused: Благодаря на всички за съветите и подкрепата. :cheers:

пп още едно рендче на емблемата.
Прикачени файлове
deer1.jpg
Goh

Мнениеот doc » Вто Дек 29, 2009 8:40 pm

Бравос за състезанието! Ама да не вземеш сега да я зарежеш така /зарязването на модели по средата си е мой патент :goingcrazy: /.
doc

Назад към Текущи работи / Work In Progress