За пчеличките и хората ;) надяваме се общ проект

Мястото където ще се обсъждат текущи проекти, идеи, концепти, рендери и т.н. създадени с Blender3D

Модератори: ileto, kmn

За пчеличките и хората ;) надяваме се общ проект

Мнениеот senga_1 » Сря Май 27, 2009 8:19 pm

От срещата в скайпа се появи нова идея за 2, 3 мин. анимация. Надявам се да имаме сили и зания да я осъществим.

Герои - мъжка пчела, женска пчела, 2,3 малки пчелички

Сцена 1

Екстериор слънчев ден

Остров във морето - поглед отгоре, камерата се приближава и се разкриват подробностите - селски тип къщичка с дървен покрив.

Интериор ден

Дървена къщичка с дървени маса, столове, легло, печка - ергенската квартира на мъжката пчела.
Събужда се от сън протяга се в леглото, става, раздвижва се малко и рови в един съндък, намира чук и излиза.

На къщата е опряна стлба, взема 2 дъски качва се на покрива и запчова да го поправя.

Сцена 2

Екстериор слънчев ден

Нещо като поле, широко пространство. Биплан като тези от 1вата световна война. Вътре е седнала женската пчела, с очила и шапка за летене и пали самолета. На него може да пише “Да прекосим Ламанша, дружество на жените пилоти” или нещо такова. Пали мотора, витлото се завърта и излита.

Сцена 3

Екстериор

Нашия човек, извинете мъжка пчела, слиза от покрива по стълбата доволен изтупва си ръцете и се прибира в къщичката. На хоризонта се задава буря.

Сцена 4

Екстериор

Бурно море, светкавици и гръмотевици. Самолета лети над морето и в следващият момент, двигателят започва да се дави. Женската пчела се опитва да го овладее. В далечината долу се вижда островчето с къщурката, самолетът се насочва натам.

Сцена 5

Интериор - къщичката отвътре пак. Мъжката пчела се върти около печката и си прави кафе. Отвън вали пороен дъжд, чуват се гръмотевици. И както си носи кафето към масата и изведнъж гръм и трясък. Покривът се продънва и в леглото му сред отломки пада женската пчела. :) И мига на парцали. Той е не по-малко изплашен от нея, обаче в следващия момент се окопитва и и подава кафето.

Сцена 6

След 2 дни
Екстериор слънчев ден

Нашият човек е на покрива и го поправя. От къщичката излиза женската и го вика.
Той влиза вътре и пият кафе. Нещо се закачат. Той я подгонва тя де скрива под одеалото и после само се дава как одеалото подскача.

Сцена 7
След 9 месеца
Екстериор слънчев ден. Пред къщичката строшения самолет и около него подскачат 2,3 малки пчелички и си играят. ;)

HAPPY END

Прилагам и първоначални идеи за геройчетата. Който иска може да се включи с предложения, както за героите, така и за всичко останало. Добре ще е няка да се координираме така, че всичко да се получи в един стил. Очакваме мнения и помощ.
Аватар
senga_1

Re: За пчеличките и хората ;) надяваме се общ проект

Мнениеот doc » Сря Май 27, 2009 8:44 pm

Крайно време беше.
doc

Мнениеот senga_1 » Пет Май 29, 2009 3:29 pm

Иее най-после качих нещо. :eyesup:
Прикачени файлове
P4elki_1.jpg
Аватар
senga_1

Мнениеот PsYhLo » Пет Май 29, 2009 5:40 pm

най-после го прочетох от 2 дена го чета :confused:
добра идея :))
Аватар
PsYhLo

Мнениеот mettall » Съб Май 30, 2009 12:32 am

Тука започнах едно нещо... нз дали го бива ама все пак...

а за оная сцена със движениято на завивките май ще е по-добре да се премахне или поне да се махнат завивките :lol:
Прикачени файлове
airplane.blend
(202.65 KiB) 237 пъти
mettall

Мнениеот Syziph » Нед Май 31, 2009 6:00 pm

Аз ще измоделирам знака (18+) :D
_/||\_o;
Аватар
Syziph

Мнениеот mettall » Пон Юни 01, 2009 11:51 pm

Syziph написа:Аз ще измоделирам знака (18+) :D

За анимацията ще ни трябва ли Motion Capture :D

без да разводняваме темата повече... смятам да продължа модела докъдето мога и след това да го оставя в ръцете на можещите. До сега никой не е казал че модела е скапан. почвам да си мисля че може да излезе нещо ;Р
mettall

Мнениеот mettall » Вто Юни 02, 2009 11:09 am

май-май само тва мога да направа. друго не ми идва на ум. а в текстурирането и слагането на материали хич не няма.
Прикачени файлове
airplane.blend
(234.66 KiB) 250 пъти
mettall

Мнениеот senga_1 » Пет Юни 05, 2009 2:25 pm

Моделчето е супер, браво. :)
Аватар
senga_1

Мнениеот doc » Пет Юни 05, 2009 7:08 pm

metall, поздравления за желанието да се включиш в реализацията на идеята. Чакаме обаче някоя и друга рисунка от терпентина, за да започнем с моделирането на "реквизита".
Що се отнася до твоят модел, според мен има доста за усъвършенстване. Това все пак ще е модел за филмче, не за игра, което предполага малко повече детайлност. Разрови се из нета за картинки, има доста, както документални, така и в "анимационен" стил. Можеш да почерпиш идеи за общия вид.
Напр. хубаво е да дадеш някакъв профил на крилата, както и форма, различна от правоъгълната. Профил е необходим и на опашните плоскости, и на витлото. Горното крило обикновено е над фюзелажа, без директна връзка с него, а стои на подпори. Също така е хубаво да има някакъв колесник, тъй като самолетите от онази епоха са с неприбираем колесник. Двигателя обикновено е видим, помисли за вида на предната част на самолета. Витлото ,естествено, трябва да е закачено за оста на двигателя. Така че поработи още малко, ще стане хубав модел, но трябва още малко усилия. :)
doc

Мнениеот senga_1 » Пон Юни 08, 2009 9:38 am

Здравейте отново. Нахвърлях набързо в неделя няколко скици на визията за пчеличките. Извинете ме че са с химикал и дано да ми разгадаете мисълта. Както и да е това е учебен проект и всеки може да вложи нещо от себе си. Това са само насоки. Но ми се иска къщата да е просто обзаведена с дървени мебели в старовремски стил като на село. Вижте ги и после ще говорим. Лек ден на всички.
scena1.jpg

scena 1_1.jpg

interior kyshta.jpg

mebeli.jpg
Аватар
senga_1

Мнениеот терпентина » Сря Юни 10, 2009 4:22 pm

Здравейте всички, извинявам се за забавянето, имах тук ядове и грижи, и не можех да се събера.
Иначе понарисувах малко концепти за къщичката и самолета.
Само като идея:къщичката е каменна, със дървен покрив , на един етаж , със прозорчета/перденца,саксийки и т.н./
Самолета на mettall ми харесва, само си го представчх по тумбест,по объл,картуун,и крилата със профил,заоблен, перката със две крила,или как се казва там.Колесника не се прибира, и има стъкло пред пилота.Ето малко скици-ужасно съжалявам че съм ги сканирал черно -бели, защото се губи детайла.Но до събота ,неделя ще ги сканирам цветно пак , и ще ги пусна тук.Мога да текстурирам къщата и самолета, а ако някой иска да моделира къщата, да почва,искам само покрива да е отделен обект, комина също и вратите и прозорците също.

Успех!!!
Утре или тая вечер ще сглобя мууд-борд, да се види нагледно каква е насоката , каква визия търсим.Дано да има време само.
П.С. само по корпуса на самолета да не прилагате set smooth!!!
Прикачени файлове
BI-plane.png
Ka6ta.png
biplane2.png
Аватар
терпентина

Къщичка

Мнениеот Mississippi » Пет Юни 12, 2009 7:21 pm

Тези дни ще поработя върху къщичката и ще пусна някоя идея, но ще се придържам към модела на Терпентина.
....
Не ме сдържа и почоплих малко.Ето до какво стигнах. Ще се постарая да има възможно по малко лица, а детайлите според мен можем да постигнем с карти на релеф и прозрачност. Стените ще ги екструдирам. Капаците на прозорците също могат да бъдат съставени само от равнини или три паралелипипеда. За главите на захващането може би ще трябва да ползваме цилиндри. Какво ще кажете на стълбичките да пуснем и едно парапетче, а на таванскат стая малък балкон.
Не знам дали да не сложим отзад към къщичката и едно избе, ей така за красота и веселост на душата :cheers:
EDIT:
Последни нещица:
.....
За сега това е от мене, другата седмица пак.
Прикачени файлове
mhouse005.jpg
mhouse004.jpg
Последна промяна Mississippi на Нед Юни 21, 2009 11:48 pm, променена общо 4 пъти
"I started out with nothin' and I still got most of it left."
Аватар
Mississippi

Мнениеот терпентина » Пет Юни 12, 2009 11:10 pm

Ето примерен мууд борд, какво усещане и визия търсим./усещам как ще ме биете вече :goingcrazy: /
Прикачени файлове
moodboard2.jpg
Аватар
терпентина

Мнениеот терпентина » Съб Юни 13, 2009 11:35 am

Nice!!! Къщата се получава много добре!!!
Мога да се пробвам да я текстурирам ,като я завършиш.
Аватар
терпентина

Следваща

Назад към Текущи работи / Work In Progress