E-79

Мястото където ще се обсъждат текущи проекти, идеи, концепти, рендери и т.н. създадени с Blender3D

Модератори: ileto, kmn

E-79

Мнениеот терпентина » Чет Мар 12, 2009 8:03 pm

Здравейте, един приятел снима късометражен филм, по някаква тема и времето беше супер ограничено.
Искаше да му направя една пътна табела, с която започва филма.Ето пращам резултата.
Най големия проблем беше camera mapping-a,защото трябваше да съчетаем 3Д със live action.
Използвах Icarus-една супер програмка,с което направих tracking-a.
Не се смейте на театралното анимиране на табелата, защото така го искаха.

А, и звука не е същия,този го сложих ,само да има нещо.
Благодаря на Syziph за бързите препоръки.
А самия филм ще го пускат скоро на София Филм Фест мисля, ще пусна инфо като знам точна дата и час.
Прикачени файлове
Tabela.zip
(1.44 MiB) 203 пъти

[ Пусни quicktime файла ] E-79.mov [ 707.71 KiB | Прегледано 3491 пъти ]

Аватар
терпентина

Re: E-79

Мнениеот doc » Чет Мар 12, 2009 9:00 pm

Супер.
Страхотно ме радва факта, че все още тук се намират хора да правят филми. И че е ползван Blender за реална продукция. Това само по себе си е забележително...
doc

Мнениеот ileto » Чет Мар 12, 2009 9:01 pm

Похвално за резултата :clinoeil: ! Не си е лесна работа да интегрираш 3d със снимано - толкова много неща трябва да съобрази човек.
Аватар
ileto

Мнениеот Syziph » Чет Мар 12, 2009 10:02 pm

Анимацията е добре замислена. Доста иронична, като се има в предвид какви безумни скорости се развиват по пътищата.
Няколко съвета:
Можеш да блърнеш малко 3Д елемента за да се слее по-добре със средата.
Съвсем спокойно можеш да пробваш АО с ниска енергия (облачно време) за да се освети по-равномерно табелата.
Тайминга на анимацията е перфектен, но звука на преминаваща кола в началото малко не се връзва.

Успех на проекта!
Дръж ни в течение :cheers:
_/||\_o;
Аватар
Syziph

Мнениеот PsYhLo » Пет Мар 13, 2009 11:43 am

яко
много артистично пада табелата :angel:
Аватар
PsYhLo

Мнениеот терпентина » Съб Мар 14, 2009 8:58 pm

Мерси за коментарите!Ами имах много малко време-един следобяд и ноща.Мислех си за Motion Blur, ама щеше да стане много бавно.

А иначе филма ще го дават утре/неделя/ във кино "Люмиер" от 12 часа.Заедно с още 50-ина :clinoeil: .
Ами това е.
На екипа им хареса, и казаха че ще ме включват и по нататък за подобни неща-за слава, разбира се :goingcrazy:
Аватар
терпентина

Мнениеот Syziph » Пон Мар 16, 2009 9:40 am

Как мина?
Ще пуснете ли нещо в нета?
_/||\_o;
Аватар
Syziph

Мнениеот терпентина » Пон Мар 16, 2009 6:42 pm

Ами аз не съм го гледал,защото не бях в София, но е минало ОК.
Казаха ми , че хората дори не са разбрали че е CGI, мислели са че е истинска табела :goingcrazy:

Аз го имам целия филм , но не дават да го пускам в нета, че не могат да го показват после на фестивали.
Ако направим среща "на живо"-няма проблем , ще го пусна-5 минути е дълъг.
Дайте вярно да чукнем среща на "потребителите" на сайта, да се видим, в някое кафе по центъра?
Ние с 3 d om, редовно се виждахме, ама изчезна нещо.
И да се заемем с някакъв общ проект, без да е нещо сложно,по скоро като опит, всеки да прави нещо?
Аватар
терпентина

Мнениеот doc » Пон Мар 16, 2009 10:12 pm

Браво.
Само не разбрах защо не са снимали от статив? Така щяха да ти спестят работата по tracking-а.
И да се заемем с някакъв общ проект, без да е нещо сложно,по скоро като опит, всеки да прави нещо?

Имаше някаква такава тема...
По принцип съм "За". Ако организирате нещо в София, ще гледам да се присъединя, макар че имам сериозен проблем с времето и неговата липса.
doc

Мнениеот senga_1 » Вто Мар 17, 2009 2:48 pm

[/quote]
Имаше някаква такава тема...
По принцип съм "За". Ако организирате нещо в София, ще гледам да се присъединя, макар че имам сериозен проблем с времето и неговата липса.[/quote]
Да да имаше в общи приказки. Я да вземем да се размърдаме малко, че и зимата да поизпратим или да посрещнем пролетта. :balloon:
Аватар
senga_1

Назад към Текущи работи / Work In Progress