Оръжието на България

Мястото където ще се обсъждат текущи проекти, идеи, концепти, рендери и т.н. създадени с Blender3D

Модератори: ileto, kmn

Re: Оръжието на България

Мнениеот ileto » Съб Май 09, 2009 7:58 pm

Супер, че продължаваш напред :clinoeil: .
Интересно ми е, как точно се задейства тази граната?
Аватар
ileto

Мнениеот doc » Съб Май 09, 2009 8:35 pm

Супер, че продължаваш напред

Ръчкам тука, колкото да не загубя тренинг. Нещо се излагам напоследък, зарязал съм маса модели наполовина...
Интересно ми е, как точно се задейства тази граната?

Под капачката на запалката е имало запалител, състоящ се от обикновен ловджийски капсул, фитил /бикфордов шнур/ и капсул с гърмящ живак. При употреба първо се отвъртала капачката, след което със силен удар върху твърд предмет /шанцев инструмент, приклад на пушка, камък и т.н/ се възпламенявал капсулът, който на свой ред запалвал бикфордовия шнур, разчетен за горене от ок.7-8 секунди. При горенето си той отделял дим, по което войникът се ориентирал дали "бомбата" е задействана. Бикфордовия шнур запалвал капсулът с гърмящ живак, който възпламенявал основния заряд /ок. 100 г. "балканитъ" - с основна съставка тринитротолуол (тротил, TNT) или "бомбитъ" с основна съставка бертолетова сол.) Интересното е, че "бомбата" е доставяна по частите разделно-празния корпус е с навита запалка, но без запалител. Запалителя и взривното вещество за основния заряд се доставят отделно. "Бомбата" се е пълнила и окомплектовала по частите. Корпусът е бил с нарези по вътрешната повърхност. Също така е интересно, че се е използвала не само като се е хвърляла с ръка, но е била изстрелвана и с помощта на "мортирки", но нямам никаква идея какво са представлявали и как се е действало с тях.
Последна промяна doc на Сря Май 13, 2009 8:19 pm, променена общо 1 път
doc

Мнениеот ileto » Съб Май 09, 2009 8:54 pm

Мерси за подробното инфо :cheers: .
Аватар
ileto

Мнениеот doc » Вто Апр 26, 2011 7:50 pm

Да поизтупам темата от прахта...

Тука едно орудийце нещо... ЗиС-3. Още много, много WIP, силно незавършен и неверен модел, ама някой ден ще стане.

exp_obsto_1.jpeg

exp_obsto_2.jpeg
doc

Мнениеот ileto » Сря Апр 27, 2011 12:20 am

Супер!
Малко вече звучи тривиално, ама си плаче за текстуриране :clinoeil:
Аватар
ileto

Мнениеот doc » Пет Апр 29, 2011 1:46 pm

Чакай бре човек :) . Моделът още не е готов. Липсват цели части от оръдието - задната част на люлката, долния станок, прицела, сцепното устройство на станините и т.н. Всички те са с доста сложна форма и някои от тях просто нямам идея как да ги направя. Та по тази причина / и ред други / моделът стои така от няколко месеца, но понеже що-годе прилича на оръдие, реших да го покажа в този му вид.
doc

Мнениеот ileto » Нед Май 01, 2011 10:30 am

Хаха, ами като съм невежа, така е :)) .
На мен често ми се случва да не изтърпя и да започна да текстурирам преди да е завършен моделът - което обикновено е грешка, де.
Аватар
ileto

Предишна

Назад към Текущи работи / Work In Progress