Две

Мястото където ще се обсъждат текущи проекти, идеи, концепти, рендери и т.н. създадени с Blender3D

Модератори: ileto, kmn

Re: Две

Мнениеот ileto » Сря Авг 27, 2008 7:32 pm

Ами имам Wacom Volito A6, обаче понеже и аз не съм много навътре не съм се интересувал кой знае колко. Единственото е, че гледах, че под Linux Wacom имат известна поддръжка - може човек да прочете доста информация насам-натам и евентуално ако нещо не тръгне, да си помогне.
Иначе пробвах първо под OpenSuSE и там честно казано малко се сбъгваше. От време на време се ресетваше там координатната система и както казва PsYhLo, не работеше добре с мишката.
Сега обаче пробвах с Ubuntu и той си заработи без проблем. Мисля, че трябваше рестартиране или нещо такова. И Gimp го разпознава и си работи добре с него (също и Blender). Все пак имам чувството, че не е съвсем като под Windows с оригиналния драйвер от Wacom.
Аватар
ileto

Мнениеот doc » Чет Авг 28, 2008 7:56 am

Ценна информация, благодаря!
Като опре до покупка, ще питам пак, само че като нова тема разбира се...
doc

Мнениеот AKIRA_SAN » Чет Авг 28, 2008 10:39 pm

Хмм аз мисля, метеоритът се забива в сградата. Голям пушек изкача и след това малко части от сградата хвърчат . Камерата се върти много бързо, но нали е тест и всичко това разбира се на части. :)
Интересно и аз мисля да си взема такъв таблет.
I want riches! I want Women! I want status and power!
I want everything in the world! That includes eternal life.
Аватар
AKIRA_SAN

Мнениеот 3dom » Пет Сеп 12, 2008 8:48 pm

Иле браво, напреднал си много! Супер са! Харсват ми рисунките и героите. Кога ще видим анимацията завършена! :eyesup:
Аватар
3dom

Мнениеот ileto » Нед Дек 20, 2009 1:51 am

Един update с гооолямо закъснение :)) .
Пробвах да променя малко лошия герой. Не знам дали е по-добре, но пробвах някои сцени и ми се стори, че ще бъде интересно да има повече детайл по устата. Пробвах и друг вид крайници, понеже ми се иска те да са по-гъвкави, да не са точно като крака. Иначе рига е почти същия (все така кофти :)) )

bad_test_mouthChanged.png
Аватар
ileto

Мнениеот Syziph » Пон Дек 21, 2009 3:45 pm

Хмм, устата му изглежда много фешън, но някак не стои добре.
Вижда ми се доста нефункционална на този етап. Може би малко трябва да се поработи върху анатомията на чудовището.
Не е задължително да наподобява човешка или животинска, но поне трябва да загатва за какво служи :)
_/||\_o;
Аватар
Syziph

Мнениеот ileto » Пон Дек 21, 2009 5:38 pm

Да, наистина. В това отношение доста се лутам :)) . Идеята ми беше това да са метални зъбци, с които той взима сърцата на хората. Т.е. когато напада момичето, това същество не се интересува от нея като цяло, а само от най-важното нещо, което има - сърцето й - иска да вземе любовта и вътрешната й красота :)) .
Аватар
ileto

Мнениеот Goh » Пон Дек 21, 2009 11:07 pm

Много интересни концепции и идеи, Иле.Може би да направиш едната му "ръка" да е с някакви металически нокти и с тях да се стреми да изстръгне сърцето,мм?Защото с уста е някак трудничко.Дано да имаш време и вдъхновение да напреднеш с цялата работа,че да се радваме и ние на резултата :)
Goh

Мнениеот терпентина » Вто Дек 22, 2009 4:23 pm

Ileto, супер е модела, ама зъбите трябва да започват от някъде зад ушите/ нищо че няма уши/, а не под очите, както е сега. Нека да са същите като идея и механизъм, само по дълги и извити около лицето/намам таблет сега да ти направя скица/.И може устата да е най предната част от главата/така лесно ще отхапва гръдния кош и сърцето/ :clinoeil: Успех!
Аватар
терпентина

Мнениеот ileto » Чет Дек 31, 2009 1:45 am

Мерси за коментарите :)) . Ще пробвам колкото мога да променя конструкцията.
Докато мисля, реших да започна да правя retopo (и корекции) на лицето на момичето, че като направих тест с простичък риг с предишната геометрия и се получиха разни грозни неща :)) .

test_girlModel3_retopo_wire.png
Аватар
ileto

Мнениеот Goh » Чет Дек 31, 2009 12:58 pm

Изглежда чудесно.Косата със softbody ли ще е?
Goh

Мнениеот ileto » Чет Яну 07, 2010 12:15 am

Косата бих искал да е с частици, но нещо ми се струва трудно (и по-ресурсоемко) и затова засега я оставих като mesh.
Иначе пробвах разни (една :)) ) идеи за злото...
терпентина, идеята ти е интересна, но като пробвах различни варианти, започва да седи, че се хили. Много ще се радвам, ако имаш някой път възможност, да онагледиш :cheers: .
Иначе гледах и за различни метални накрайници, но нещо като са остри и трудно се вписват нещо. Е, надявам се да пробвам още, дано само да има край :))

bad_test_geo_changed_detail_fr_bk.jpg

Разбира се, препоръки и съвети са добре дошли!
Аватар
ileto

Мнениеот Goh » Чет Яну 07, 2010 12:21 am

Изглежда чудесно...т.е. зловещо :) Само "ръцете" някак не стоят добре...може би да ги изнесеш малко напред и завъртиш от лактите ли? :?? Детайлите по пипалата стоят много подходящо.Давай нататък! :cheers:
Goh

Мнениеот doc » Чет Яну 21, 2010 10:27 pm

БРАВО!!!!!
doc

Мнениеот PavKa » Вто Яну 26, 2010 10:21 am

много добре върви! чакам с итнерес следващия ъпдейт :)
опън сорс фен
моя блог <http://pateq.blogspot.com>
PavKa

ПредишнаСледваща

Назад към Текущи работи / Work In Progress