Две

Мястото където ще се обсъждат текущи проекти, идеи, концепти, рендери и т.н. създадени с Blender3D

Модератори: ileto, kmn

Re: Две

Мнениеот ileto » Нед Мар 09, 2008 8:08 pm

Syziph написа:За дупката - Demolition скрипта ли си ползвал?

Ами не точно. Имаше някакъв скрипт, с който се разделиха лицата - Unweld vertex/ices (не стана съвсем добре, но като за тест :)) ) и после просто пуснах Soft Body симулация на част от сградата с астероида като дефлектор.
Иначе за динамиката - така е, да. Малко хаотично слагам и камерата. Ще гледам да коригирам това, макар че има и добра страна - човек не може да хване съвсем бъговете в кадъра, понеже камерата играе насам-натам :DD .
Аватар
ileto

Мнениеот 3dom » Сря Мар 19, 2008 10:20 am

Много готино. Прилича на някакво апокалипстично падане на метеорит! Харесва ми дима.
Аватар
3dom

Мнениеот ileto » Чет Апр 17, 2008 12:10 am

Отново със закъснение един WIP :/ . Понеже нали в движение си доизмислям историята :)) , реших да направя и един вариант на идея, в който светът, където попада момичето, не е ужасен на вид, а по-скоро неопредел (някъде си). Като евентуално този свят да има потенцияла, да стане и арена на битката между злото и доброто. Та това е идеята :)) .

Иначе си мислех и за това как да попада момичето в този свят - евентуално след някой глобален катаклизъм. Например падане на бомба.

То не знам дали ще стане добре, защото си е доста тривиално - както казва преподавателят - студентите като трябва нещо трагично да измислят и се хвърлят веднага върху някой взрив, където целия свят се срива, всичко се разтрошава и литва във въздуха. Пък може всичко да е много по-просто и да не трябва задължително да има брутална и глобална експлозия :)) .

А иначе се пробвах да направя и нещо като storyboard, който засега не става кой знае колко :)) . За съжаление rig-ът на моделите не е много добър, а и други неща не са наред. Надявам се обаче, че поне ще послужи за някаква отправна точка.

Аватар
ileto

Мнениеот Syziph » Чет Апр 17, 2008 9:51 am

Интересно развитие на нещата!
Можеш да направиш комикс по тази история.
Иначе за пенасянето в друг свят - може да бъде по най-различен начин, зависи каква е основната идея.
Може да бъде световен катаклизъм или пък индивидуално изживяване (инцидент, мечтателство, свръх способности) или пък научен експеримент.
Сещам се за филма "Клетка" с Дженифър Лопес, където тя попада във въображаемия свят на издирван психопат :)

Чудовищата са били доста големички :)
Нещо ново по героинята?
_/||\_o;
Аватар
Syziph

Мнениеот 3dom » Съб Апр 19, 2008 11:57 am

Интересно как ще навържеш историята и как момичето ще пребори злото, ако това е идеята де.
А може тя да се прехвърля от едната реалност към другата за да черпи идеи за ситуацията :eyesup:

Успех!
Аватар
3dom

Мнениеот ileto » Вто Май 06, 2008 11:24 pm

Една стъпчица още :clinoeil: . Пробвах малко да си оправя рига, макар че нещо не се подобри кой знае колко. Гадното е, че понеже не съм кой знае колко добър, не мога да разбера някои проблеми в mesh-а ли са или в костната система :S . Та пускам анимацийките, които си правех като тест (като .blend файл, с картинките добавени във sequencer-a):

http://upload.blenderbg.com/testAnim.zip
Ето и тест да наподобя в Blender рисуваната идея на сцената на действието:

Аватар
ileto

Мнениеот Syziph » Сря Май 07, 2008 8:36 am

Анимациите са много добри!
Има живот в героите. Особено ми харесва, че си анимирал и дишането. Браво!
Трябва да обърнеш повече внимание върху преместването на краката (втора анимация). Малко се провлачват сега, а би трябвало да отговарят на енергичността на останалата част от тялото.
"Пейзажа" също изглежда много добре!
Продължавай в същия дух ;)
_/||\_o;
Аватар
Syziph

Мнениеот carboon » Сря Май 07, 2008 10:38 am

Еха, много яко изглежда. Особено ме кефи как удря стената :D
Аватар
carboon

Мнениеот 3dom » Чет Май 08, 2008 2:54 pm

Оо, напредват нещата, браво Иле. Имаш ли краен срок за анимацията?
Аватар
3dom

Мнениеот ileto » Пет Авг 22, 2008 1:16 am

Привет отново :)) . Още един закъснял WIP :/ . Истината е, че исках да направя анимацийка за края на семестъра, което обаче не стана. Та аз предадох, докъдето бях стигнал.
Иначе се оплетох бая и в историята. Та сега чакам някакси да се подреди сама :)) .
Когато показвах разни неща, ми казаха, че чудовищата доста приличат на хора и това малко разваля представата за измислен свят, пък и някак са като облечени хора в костюми (даже с гърбици :)) ). Та затова реших, че е по-добре преди да продължа да правя анимация и каквото и да е друго, да пробвам да развия визуално историята и героите, така че да са малко по-характерни и някак по- да си стоят на мястото. Засега кой знае докъде не съм стигнал, но все пак реших да постна пробите.

2bad_appear.jpg

2bad_head_01.jpg

2bad_holdGirl.jpg

2good_cpt01.jpg

2good_cpt02.jpg

2good_wire.jpg

2good_wire080712.jpg

Общо взето концепцията е лошото да има малко по-флуидни движения, донякъде да се движи с грация. Неговите сили да изглеждат свръхестествени - може например даже да лети. Доброто пък бих искал да е малко по-тромаво, с повече телесна маса и някак по-земно. Също и да е някак равнодушно и без много емоции.
От друга страна искам и много да не променям геометрията, за да може и рига да си го запазя горе-долу. Затова главно пропорциите са променени или пък съм рисувал направо върху 3d модела (първите две), за да е по близо до вече направената геометрия. Някъде пък просто исках да постигна някаква атмосфера :)) .

Естествено, много ще се радвам на вашите коментари и препоръки :clinoeil: .
Аватар
ileto

Мнениеот Syziph » Пон Авг 25, 2008 7:46 pm

Иле, страхотна работа си свършил. Много ми харесват и двата героя.
Би било хубаво ако имат различен цвят на очите ;)
По отношение на модела на "Добрия" - мисля че трябва малко да скъсиш китките - прекалено са големи.
Можеш да добавиш малко повечко лупове за детайл около сгъвките на краката и ръцете - по-смело :)
Иначе илюстрациите са супер. Какъв софт използваш? С таблет ли работиш или с мишка?
_/||\_o;
Аватар
Syziph

Мнениеот ileto » Вто Авг 26, 2008 6:41 pm

Ами да, малко не съм решителен. То затова и често се замотавам :S . Ще гледам да поправя моделите колкото мога. За китките съм съгласен. По принцип аз уж гледах някои части да са малко "преувеличени", но понякога се получава добре, но друг път не съвсем :/
Иначе за рисуването - аха, с едно малко таблетче в Gimp. Гледам, ако имам възможност, да използвам 3d модел, че става по-безболезнено от моя страна :)) .
Аватар
ileto

Мнениеот doc » Сря Авг 27, 2008 11:56 am

Поздравление за работата и от мен.
Макар и малко в страни от темата: Какъв таблет ползваш (модел, марка, размер..)? Под WIndows или Linux? Имаш ли някакви проблеми/несъвместимости с GIMP?
От доста време обмислям да си взема и аз един, но чета насам-натам из форумите за разни проблеми при работа с GIMP и таблет под Win, а за Линукс е направо страшно-там само Wacom, а те са на едни цени ..
Извинявай за разпитването. :eyesup:
doc

Мнениеот PsYhLo » Сря Авг 27, 2008 1:09 pm

извинявам се за offtopic-а
аз имам таблет Genius MousePen 8x6 работи еднакво добре и под двете ОС
но забелязъх един проблем и той е само под gtk приложенията (т.е. Gimp, Inkscape) когато наместиш химикалката ти да е чувствителна на натиск неможеш да ползваш обикновенната мишка за рисуване и това е така не само със този таблет ами мисля че със всичките т.е. проблема май идва от gtk библиотеката явно нещо са объркали при писането на кода или не са си свършили работата още :DD

А и да кажа защо още не съм показъл нищо мое
просто аз не съм артист а съм ентусиаст който пробва всичко и си купех таблет само да видя какво е това чудо и да си играя :goingcrazy:
и ако някой се чуди дали да отдели към 200лв за Wacom таблет да не се чуди ами веднага да ги дава играл съм си със Wacom BambooFun голяма гъзария
а ако няма толкова пари моя таблет (по-горе е моделя) струва около 100-110лв + доставка от някой он-лайн магазин и е доста добар като за начало със голяма площ за драскане и може да се сбори със wacom-а :angel: единствения недостатък на моя е можеби наличието на батерии във мишката(мишката работи само върху таблета) и писалката които идват със таблета

бая спамнах извинявам се
Последна промяна PsYhLo на Сря Авг 27, 2008 4:09 pm, променена общо 1 път
Аватар
PsYhLo

Мнениеот doc » Сря Авг 27, 2008 3:19 pm

Още веднъж съжалявам за отклонението...
Просто искам да благодаря на PsYhLo за информацията. Аз също съм абсолютен любител в 2D,3D,4D и т.н. :DD , не се занимавам професионално /т.е. няма никаква възвращаемост/ и за това не искам да се набутвам с много пари. Щом работи и под Линукс /между другото каква дистрибуция ползваш?/ вероятно ще е Genius-а.
doc

ПредишнаСледваща

Назад към Текущи работи / Work In Progress