Кухня WIP

Мястото където ще се обсъждат текущи проекти, идеи, концепти, рендери и т.н. създадени с Blender3D

Модератори: ileto, kmn

Кухня WIP

Мнениеот meekly » Нед Юли 29, 2007 9:05 am

Това е първия ми проект,който правя за човек.Още е много wip,но се надявам да се получи добре в края.Принципно трябва да има и хладилник с още няколко шкафа и маса със столове може би.Това което ме притеснява в момента е отраженията и по специално отражението на абсорбатора.Нещо не е наред с това отражение,но не намерих проблема :?: .Не съм сигурен също дали съм разположил правилно осветлението :?: Имам едно слънце в стаята и две ламп в двата предни края.За такъв тип сцена какво осветление е най-подходящо?Текстурите също не са ми на ниво,но за сега това е което имам.Как ви се струва разположението на камерата и дали нещата ви изглеждат изкривени?Всеки коментар е добре дошъл :) Всичко е правено изцяло на блендер.

Изображение
meekly

Мнениеот Syziph » Нед Юли 29, 2007 11:13 am

Това е първия ми проект,който правя за човек
- Успех!

Според мен камерата е прекалено високо (почти опира тавана). По-добре ще е ако я поставиш на ниво един човешки ръст.
Струва ми се, че печката е прекалено малка в сравнение с мивката. Също и разположението и нещо не ми харесва.
Отражението в плочките е доста силно.
Иначе осветлението е добро (засега то не е толкова важно)

Интересно ми е - по чертежи ли работиш или по референтни фотографии?
_/||\_o;
Аватар
Syziph

Мнениеот meekly » Нед Юли 29, 2007 11:29 am

Syziph написа:
Това е първия ми проект,който правя за човек
- Успех!

Според мен камерата е прекалено високо (почти опира тавана). По-добре ще е ако я поставиш на ниво един човешки ръст.
Струва ми се, че печката е прекалено малка в сравнение с мивката. Също и разположението и нещо не ми харесва.
Отражението в плочките е доста силно.
Иначе осветлението е добро (засега то не е толкова важно)

Интересно ми е - по чертежи ли работиш или по референтни фотографии?

Благодаря за пост :)
Напълно прав си за камерата,още няколко сантиметра и остават да премине през тавана :D .Ще го коригирам това при следващия рендер.Да прав си за печката,че изглежда в момента малка и не на място,но има още работа около периметъра :) .Да отражението и на мен ми прави впечатление че стана много силно.Ще трябва да се намали.А да знаеш как да го пречупа?Смисъл да изглежда криво и размазано.
Работя по черно-бяла скица.Не знам на каква програма е правена.
meekly

Мнениеот Syziph » Нед Юли 29, 2007 11:46 am

Ако добавиш Бъмп текстура на плочките би трябвало да свърши работа (както си направил със стъклата на шкафовете).
Също можеш да си поиграеш с настройките на Fresnel параметъра за огледалните свойства на материала.

Най-добре е да поискаш няколко фотографии на обзавеждането. Ще ти помогнат в създаването на текстурите, както и в моделирането (пропорции).
_/||\_o;
Аватар
Syziph

Мнениеот Ste » Нед Юли 29, 2007 5:38 pm

И промени градуса на камерата, че много ти "криви" образа. В момента сигурно ти е под 35, сложи го поне на 50. Мисля, че вече обсъждахме това някъде из форума.
Ste

Мнениеот meekly » Нед Юли 29, 2007 8:30 pm

Ste написа:И промени градуса на камерата, че много ти "криви" образа. В момента сигурно ти е под 35, сложи го поне на 50. Мисля, че вече обсъждахме това някъде из форума.

Да в момента е под 30 мисля.Може ли да обясниш,кога трябва да използвам по ниска стойност и кога по-висока? :roll:
meekly

Назад към Текущи работи / Work In Progress