Population transport vessel

Мястото където ще се обсъждат текущи проекти, идеи, концепти, рендери и т.н. създадени с Blender3D

Модератори: ileto, kmn

Population transport vessel

Мнениеот DRD_Earth » Пон Юли 23, 2007 4:36 pm

Наскоро започнах този проект:
- изглед отпред
- изглед отзад
Още не съм направил много по него, но реших да ви го покажа. Харесва ли ви засега?
Blender - freeware power
Аватар
DRD_Earth

Мнениеот meekly » Пон Юли 23, 2007 8:08 pm

Струва ми се,че има някакъв проблем с предницата,където се съединяват тръбите,но не мога да установя точно какъв е.Това което ме притеснява е,че изглежда доста деформирано отпред.Опитал си се да го направиш остро,но изглежда кофти деформирано при всички случай.Хубаво е като правиш рендер да махнеш solid-a.На този етап мога да каже,че е твърде ранен wip и не мога да кажа нещо по-конкретно.Хубаво ще стане,ако по дължината на корпуса поставиш кръгли прозорци,с големи нитове и да измисли къде ще бъде вратата която е добре да придава вид на здрава стоманена врата обшита с нитове.Много е важно в този проект да наблегнеш на нитовете и малките детаили,като например различни ламаринки по корпуса.Това ще стане най-добре с текстури.На места може да прибавиш малко ръжда,ще стане много ефектно.Така,както си направил задницата,изглежда повече на подводница,ако сложиш една перка само.Мисля,че повече би отивало за подводница.Но ако държиш на космически кораб трябва обезателно да подсилиш задницата с няколко стоманени крака на които да седи кораба изправен.Ако аз правех този проект не бих пропусна и сателитна чиния.Все пак не гоним реализъм мисля?
meekly

Мнениеот ileto » Пон Юли 23, 2007 10:39 pm

Интересна концепция :wink: . Единственото е, че (поне за мен) е трудно да се определи големината - например ако добавиш някакъв детайл или нещо, което да подсказва колко е голямо.
Аватар
ileto

Мнениеот DRD_Earth » Пет Юли 27, 2007 12:50 pm

Добавих малко детайл:

Спокойно, това не е всичко :). Ще добавая още и "метро"(в момента му "копая" тунел:P), хангари/докове, антени, прозорци... . Крайният резултат няма да изглежда толкова цилиндричен ;)
Blender - freeware power
Аватар
DRD_Earth

Мнениеот kmn » Пет Юли 27, 2007 1:16 pm

ам като гледам не можах да видия от де се натоварват человеците в туи чудо? или не си стигнал още до тоз момент
АНИМАЦИЯ ЗАЛИВА ЦЯЛАТА ЗЕМЯ!
Аватар
kmn

Мнениеот DRD_Earth » Пет Авг 03, 2007 3:14 pm

След като "построихме" основната форма на "къщата" е време да сложим "врата" :D. Ето:
По един(хангар/док) от всяка страна.
Може да побира и "сравнително големи" кораби :)
Blender - freeware power
Аватар
DRD_Earth

Мнениеот ileto » Пет Авг 03, 2007 5:33 pm

Добре се получава, явно си имаш план :wink: . Ти имаш ли идея, която например си си я нарисувал преди това и по нея моделираш или изпровизираш с формата направо в Blender?
Аватар
ileto

Мнениеот DRD_Earth » Съб Авг 04, 2007 9:03 am

ileto написа:Добре се получава, явно си имаш план :wink: . Ти имаш ли идея, която например си си я нарисувал преди това и по нея моделираш или изпровизираш с формата направо в Blender?

Както обикновено импровизирам, пробвам различни форми докато се получи някоя, която да ми харесва. Аз затова моделирам по-бавно :)
Blender - freeware power
Аватар
DRD_Earth

Още малко детайл...

Мнениеот DRD_Earth » Пон Авг 13, 2007 12:00 am

Сложих две антени и още няколко "блока"(същото и от другата страна на гредата):

Екструуднатите навътре правоъгълници са цели прозорци.

П.С.: Ще има и по-големи антени - такива, които да могат да поберат повече "сгради" върху себе си :D :P
Blender - freeware power
Аватар
DRD_Earth

Големите антени :)

Мнениеот DRD_Earth » Съб Авг 25, 2007 5:28 pm

По две от големите антени от всяка страна и малко разширения на жилищната площ :)
Blender - freeware power
Аватар
DRD_Earth

Мнениеот ileto » Съб Авг 25, 2007 6:32 pm

Има детайл. Дано успееш да го поддържаш до края ;). Сигурно ще станат доста лица.
Аватар
ileto

Още малко прогрес

Мнениеот DRD_Earth » Съб Сеп 08, 2007 3:12 pm

ileto написа:Има детайл. Дано успееш да го поддържаш до края ;). Сигурно ще станат доста лица.

Със сигурност ще станат много :). Дано не прекалено много защото вече започва да се усеща насичането когато завъртам перспективата в Edit mode :?.
Blender - freeware power
Аватар
DRD_Earth

Мнениеот ileto » Съб Сеп 08, 2007 10:07 pm

Аз чак сега видях, че си променил задницата и сега се различава повече от предницата :) . Тези форми, които са отзад ми харесват. Според мен, ако например светят, биха се откроили и създали интересен ефект. Отворите отстрани двигатели ли са? Бая са големи - сигурно дават голяма тяга :wink: .
Аватар
ileto

Мнениеот DRD_Earth » Съб Сеп 08, 2007 10:27 pm

ileto написа:Тези форми, които са отзад ми харесват. Според мен, ако например светят, биха се откроили и създали интересен ефект.

И на мен ми харесва тази идея, благодаря за подсказката ;) Можеби ще служат за сигнализация при изпълнение на някои маневри :D

ileto написа:Отворите отстрани двигатели ли са? Бая са големи - сигурно дават голяма тяга ;) .

Да, двигатели са. На такъв кит му трябва доста сила за да помръдне ;)
Blender - freeware power
Аватар
DRD_Earth

Мнениеот DRD_Earth » Пет Сеп 21, 2007 10:14 am

"Метрото" вече е готово :D
Blender - freeware power
Аватар
DRD_Earth

Следваща

Назад към Текущи работи / Work In Progress