BEAST WIP

Мястото където ще се обсъждат текущи проекти, идеи, концепти, рендери и т.н. създадени с Blender3D

Модератори: ileto, kmn

Мнениеот ileto » Пон Юли 23, 2007 1:24 pm

Sculpt Mode-а в Blender ми се струва по-различен от Z-brush. На пръв поглед целта е една и съща, но мисля, че и за двете има място в пакета на един творец :). Z-brush има несравними възможности и наистина според мен не може Sculpt Mode-а да го замести. Но пък например ако един човек, който се занимава с превизуализации, му се наложи да скулптира, ще му е много по-лесно да използва Blender - така ще има достъп и до много други инструменти за анимация, рендериране.
Иначе, meekly, това, което си скулпирал е приятно. Усеща се, че има маса :wink: . Може детайл да добавиш и като bump map - според мен на тази геометрия, ще седи добре.
Аватар
ileto

Мнениеот meekly » Пон Юли 23, 2007 7:11 pm

ileto написа:Sculpt Mode-а в Blender ми се струва по-различен от Z-brush. На пръв поглед целта е една и съща, но мисля, че и за двете има място в пакета на един творец :). Z-brush има несравними възможности и наистина според мен не може Sculpt Mode-а да го замести. Но пък например ако един човек, който се занимава с превизуализации, му се наложи да скулптира, ще му е много по-лесно да използва Blender - така ще има достъп и до много други инструменти за анимация, рендериране.
Иначе, meekly, това, което си скулпирал е приятно. Усеща се, че има маса :wink: . Може детайл да добавиш и като bump map - според мен на тази геометрия, ще седи добре.

Прав си,че Sculpt mode на Блендер е перфектен за анимации.Струва ми се,че нещата дето правя на Z-brush много трудно биха се анимирали в Блендер поради това,че са високо полигони обекти и много биха забавили машината ми,ако ли избщо да е невъзможно.Трябва си мощни компютри дори цяла ферма за подобни неща.

Благодаря Ileto за поста,и виждам че има позитивни мнения отностно този проект и по-натам ще го довърша. :) Сега съм се захванал с нещо много интересно и мисля за първи път в този проект който сега правя да включа активно и Блендер.Мисля,че ще се получи нещо уникално и много професионално.Това ще бъде най-доброто нещо което съм правил до сега и с голямо желание работя върху проекта и нямам търпение да постна хибрида Zbrush&Blender рамо до рамо тук. :o Coming Soon my friends :arrow: :)
meekly

Предишна

Назад към Текущи работи / Work In Progress