Тъгата на едно самотно столче, което така и не разбра,че....

Мястото където ще се обсъждат текущи проекти, идеи, концепти, рендери и т.н. създадени с Blender3D

Модератори: ileto, kmn

Тъгата на едно самотно столче, което така и не разбра,че....

Мнениеот Mississippi » Съб Юни 16, 2007 3:09 pm

Така... както казва един мой стар познат "...идеята е следната..." и всеки отдавна вече занае края на изречението - отиваме да си допием на друго място...

Но в този случай става въпрос за корица на книга.
Старо поразкършено столче , запокитено в още по-стар и забутан гараж, хангар, постройка или незнам какво си още там.

Идеята е на авторката вдъхновена от една моя снимка от преди 5 години ( майчице как помнят тези хора - ако имах такава памет бих станал историк), но така като съм добра душа (за справки питайте мама или националният осигурителен институт), всичките ми изложби бяха разподарени, изпогубени или проиграни на комар. Абе имам някъде забутани негативи, но истината е че ме сърби да го барна в 3D. Така че време е за Rock'n'Roll....
Началото....

Е не е кои занай какъв шедьовър, но за скицичка си го бива...
Като за начало мисля да започна от крачката ( не занам но вина ги съм обичал да започвам от краката - може би защото си падам по стабилните работи)

Отивам за биричка и продължавам...

Пускам едно Backgrond Image за ориентир.

Пускам си една Bezier Curve по протежението на кое да е краче, и след това един Bezire Circle в раздела Curve and Srface - Bev Ob:, за да "оплътним нещата" както казва един мой любим актьор.

Малко е дървенко , но след определена козметика вярвам ще стане малко по по по...

А и за днес мисля да приключа до тук:

Както пеят Бийтълс :

"Oh, I get by with a little help from my friends
Mm, I get high with a little help from my friends
Mm, gonna try with a little help from my friends"

така че всякакви критики, коментари и препоръки са добре дошли.
Аре умната и помнете, че не сме от тук и сме за малко.....
"I started out with nothin' and I still got most of it left."
Аватар
Mississippi

Пас II -ри, бира 5-та

Мнениеот Mississippi » Нед Юни 17, 2007 3:43 pm

Днес мисля да направя седалката.
Така като за първи път моделирам нещо по сериозно в Blender и тепърва разучавам техниките за моделиране на този софтуер започвам от обикновен квадрат ,
Top View / View / Backgrount Image,
Space bar / Add / Mesh / Circle - Vertices: 4 , No Fill

Прилагам на няколко места Subdivide на ниво Vertex за да оформя чупки и дефекти на дървото.
За по-фини дефекти, като драскотини и пукнатини ефекта ще оставя на текстурите.
Малко Extrude и :

Мисля, че ще имам малко проблеми със Smoot техниката, но всяко нещо с времето...
Абе к'во ви е мнението за джин с таратор...
Вчера пробвах - страшно добре работи в жегите. Силно препоръчвам, пък и ако си пуснете J.J.Cale за фон...

Ами за днес мисля да приключа с това:

Обичайте се и не казвайте в къщи, че сте в библиотеката - там не продават алкохол...
:mrgreen:
Аватар
Mississippi

Мнениеот ileto » Нед Юни 17, 2007 5:50 pm

Супер става :wink: . Интересно как си решил краката и и другите подобни елементи да ги направиш с BevOb. Наистина има по-голям контрол. Не знам как седят нещата, когато дойде време за текстуриране - дано да нямаш проблеми ;). Като гледам стила на рисунките ти - такъв ли искаш да е и стила на картинката накрая?
Иначе за джинa с таратор - зависи кое е в по-голямо количество - джина или таратора :D - ти как си го пробвал?
Аватар
ileto

Мнениеот kmn » Нед Юни 17, 2007 8:49 pm

тази идея с джина и таратора звучи интересно, ще трябва да се пробва :)

стола добре изглежда
АНИМАЦИЯ ЗАЛИВА ЦЯЛАТА ЗЕМЯ!
Аватар
kmn

...

Мнениеот Mississippi » Сря Юни 20, 2007 5:55 pm

Относно техниките за моделиране - ползвам това което съм успял да попреведа, а за сега хич не е много. Останалото го пипам по интуиция - добре, че не станах сапьор :lol:

А за джин с таратор - всичко е до конструкция и конституция. Живеем в свободна страна все пак

Така...
Дойде време и за помещението в което ще ситуирам столчето.
Мисля да е нещо от този род:

горе в дясно съм пуснал проект на вратата - леко потрошена, атмосфера на запуснатост и т.н.

Стената я изтеглям от права:

Add / Curve / Bezier Curve
Shift + H - да си заприлича на права
Alt + C - Convert to Mesh

В Edit Mode / Editing / Mesh Tools Tab :
Degr:180
Steps:90
"Spin" click.

За вратата мисля да направя един профил от Cub и Cyrcle, който с помоща на Boolean Tools да изрежа в стената.

Вторият вариант за стената на който мисля да се спра е Plane във формата на силно издължен правоъгълник на който е приложен Spin със същите параметри:

"W" - Boolean Tools / Difference:

Абе как оцелявате в тея жеги. Аз например съм си изпекъл една тава с филийки , кофа айрян от лявата ми страна и "Herman's Wolf Band" до дупка...

Та така де слагаме малко черчевата тук и там , пораздвижваме ситуацията и ...

Малко драматизъм...

Утре или в други ден почвам да боря текстурите
Аватар
Mississippi

Мнениеот the_real_maniac » Сря Юни 20, 2007 9:47 pm

От чисто любопитсво колко време ти отне да направиш скицата със стаята и стола :?

Иначе много ми харесва ... , много хубаво става :-)
Blender newbie
the_real_maniac

Мнениеот ileto » Сря Юни 20, 2007 10:00 pm

Супер атмосфера се получава :wink: .
Аватар
ileto

Мнениеот Syziph » Чет Юни 21, 2007 9:04 am

Изглежда знаеш какво правиш!
Така че за мен остава удоволствието да наблюдавам как се развива проекта ти - с натурален сок в ръка:D
Един въпрос - за какво се разправя в книгата?
Питам, защото столчето има по-простичък дизайн от вратата и не мога да разбера връзката.
Ако питаш мен по-добре да го сложиш в опустялa стара селска къща (има много такива).
_/||\_o;
Аватар
Syziph

Виде му се края, а и бирата е на привършване...

Мнениеот Mississippi » Чет Юни 21, 2007 4:12 pm

Taka по ред на запитванията:

Re: the_real_maniac
Здравей братле, ако намекваш за качеството просто я нахвърлих за концепт, а иначе от 1 до 3 минути. :wink:

Re: ileto - Стараем се :lol:

Re: Syziph
Голяма бира приятелю - както виждаш нещата придобиха голям обрат - признателен съм ти за идеята - дано момата да я хареса.
А относно съдържанието - голям зор видях докато я прегазя. Заглавието е "Съвременна поредица или когато началото съвпада с края" - абе страшна работа. Понеже го правя на добра воля и има вероятност да ми дадат няколко броя ако проявяваш интерес ще ти пусна един.

И така в игри и закачки доиде време за текстурите. Не обещавам кой знае какво, но поне ще опитам.
Наливам си една биричка, пускам си Grayson Capps и on the road.....
Два дена само на айрян - е не човешко е.Така и на пионерските лагери не са ме наказвали.
По идея на Syziph, който насочи нещата в по-правилната посока ще моделирам нещо по различно.
Екструдирам равнина и с това оформям стените (от гледна точка на камерата едно "Г" образно декорче ще свърши работа), прозореца и вратата по старият начин - Boolean - Difference.

Малко осветление и...

текстурка на под:

малко козметика и мисля да спирам до тук:

Внимавайте когато казвате на една жена, че очите и приличат на "Седемте рилски езера", или ще го приеме като намек за разногледство или ще ви принуди да я заведете до там...
Последна промяна Mississippi на Чет Юни 21, 2007 9:02 pm, променена общо 1 път
Аватар
Mississippi

Мнениеот Syziph » Чет Юни 21, 2007 6:31 pm

:D Определено имаш spirit!

Заглавието на книжката звучи доста добре!
Още по-добре че ще се използва Блендер за илюстрация на корицата, можеш да ми кажеш къде ще се продава, та да си я купя.

Иначе пак заповядай, много обичам да давам идеи, които не мога да реализирам;)

Стаята май е по-добре да е по-малка.
Ето още една идея, ако е ден, слънчев и прекрасен (ти пак си позвай volumetric light - много добре се получава!) на столчето ще му е по-самотно.
Ако е в по-близък план, вратата вляво и прозореца вдясно, и да са на различни стени та тъмния ъгъл да е по средата зад столчето,ех...
Не е задължително вратата и прозореца да се виждат целите. Стените, леко напукани и паднала тук таме мазилка, пода да е дъсчен...

Но май прекалих?

Продължавай все така!
_/||\_o;
Аватар
Syziph

Работен вариант....

Мнениеот Mississippi » Чет Юни 21, 2007 8:58 pm

Пускам работен вариант на корицата.
Поради специфичният формат на книжлето съм се спрял на това:

[res]cover.jpg[/res]

Rе: Syziph Обмислям предложенията, но за съжаление трябва да поработя и върху други проекти, а и дамата иска пода да е студен...
Ако искаш да се позабавляваш мога да ти пратя .blender файла.
Аватар
Mississippi

Мнениеот Syziph » Пет Юни 22, 2007 3:55 pm

Ако клиента е доволен, няма нищо по-хубаво от това.
Иначе всичко може да се доизпипа още малко - и така до безкарай.
Ще се радвам да разгледам .blend'а така или иначе щях да те помоля да обясниш за настройките на обемната светлина.
_/||\_o;
Аватар
Syziph

Да за съжаление ...

Мнениеот Mississippi » Пет Юни 22, 2007 10:41 pm

За съжаление рядко изпипвам нещата до край - чирашката работа никога не ме е привличала.
След концепта и началния тласък постепенно губя интерес и преминавам към следващият проект :?
Аватар
Mississippi

Мнениеот Ste » Пет Юни 22, 2007 11:55 pm

Да правиш корица с Блендер е наистина едно похвално и доста амбициозно начинание! Браво! Блендер има потенциала, ти също! :D

P.S.Моите насоки: Разфокусирай леко светлината, която влиза през вратата - никъде в природата не съществува толкова "изрязана" светлина. Дай малко "де фокус" и на самата светлинна рамка на вратата(както на прозореца в дясно , ама не чак толкова). В подобно "спот" осветление ефекта се крие в контраста, но е "по-възпитано" да го представиш меко(нежно). :wink: ...и защо Столът е осветен отгоре, като източникът на светлина е вратата??? Една дълга сянка би изглеждала страхотно Столът е твоя Герой - наблегни на него - Под-а има много важна подържаща роля - другото трябва да изчезава в безфокус. Създай среда...сцена...реализъм...!
Ste

Новак ...

Мнениеот Mississippi » Нед Юни 24, 2007 9:36 pm

За съжаление с блендер имам около две седмици сериозен опит и не всичко мога да пипна както бих желалал. Ако беше фотография.... но за мене предизвикателството на този етап е този софтуер. Точно за това пускам WIP тема.
Ще ви бъда благодарен ако ме насочите точно как да ползвам ефектите които предлагате.
Аватар
Mississippi

Следваща

Назад към Текущи работи / Work In Progress