W.I.P House

Мястото където ще се обсъждат текущи проекти, идеи, концепти, рендери и т.н. създадени с Blender3D

Модератори: ileto, kmn

W.I.P House

Мнениеот meekly » Пет Май 25, 2007 12:24 am

Здравейте на всички,представям проекта в/у,който работя,уча и се надявам тук да срещна вашата помощ и заедно да довършим проекта.

Изображение

Срещам огромни затруднения с материала и текстурите на стъклото.Всякакви идей отностно как да направим тези стъкла да изглеждат,като истински с отражения и т.н ще са от голяма полза.Също така имам огромен проблем с WORLD раздела.Запознат съм с принципите,но не знам как е правилно да се приложат,като например в небе,земя и природа около къщата.Знам,че Blender има огромни възможности и може да се постигне всичко това,но без разбиране и опит е трудно да се гради нещо.За това се надявам да споделите вашия опит и разбиране и тази къща да стане фотореална.
meekly

Мнениеот 3dom » Пет Май 25, 2007 10:16 am

Добре става!

За стъклото - сложи му текстура с някаква картинка, примено изглед на други сгради или планина, направи малко алфа прозрачност, сложи и да отразяват малко. А да най-добре всички стъкла, които гледат към една и съща посока да ги направиш един обект, за да може като сложиш текстурата, тя да се "разпредели" на всички, т.е. всяко стъкло да "отразява" различна част от текстурата...

Виж по такъв начин тук един проект как става:

[res]r1.jpg[/res]
[res]r2.jpg[/res]
[res]r3.jpg[/res]
[res]r4.jpg[/res]
Аватар
3dom

Мнениеот DRD_Earth » Пет Май 25, 2007 2:14 pm

Добре си направил модела, браво!
За да постигнеш фотореализъм, когато ренд-ваш пусни ambient occlusion. Ако пак не става много добре, поразбутай малко настройките на материалите.
Blender - freeware power
Аватар
DRD_Earth

Мнениеот meekly » Пет Май 25, 2007 4:37 pm

DRD_Earth написа:Добре си направил модела, браво!
За да постигнеш фотореализъм, когато ренд-ваш пусни ambient occlusion. Ако пак не става много добре, поразбутай малко настройките на материалите.

Да збравих да спомена,че това е рендвано с YAFRAY и GI.
meekly

Мнениеот ileto » Пет Май 25, 2007 7:19 pm

И аз мисля, че моделът е много добре. Освен текстурите според мен е важно обектът да създава съответното чувство и за размер. Както 3dom е показал - различни дръвчета, разни други елементи. Също и камерата има значение в какво положение е.
Аватар
ileto

Мнениеот Ste » Съб Май 26, 2007 12:26 am

А аз бих ти дал един чисто фотографски съвет. :D
35 милиметровият обектив изкривява преспективата - сложи на камерата 50!
Ste

Назад към Текущи работи / Work In Progress