Рендер на шише

Мястото където ще се обсъждат текущи проекти, идеи, концепти, рендери и т.н. създадени с Blender3D

Модератори: ileto, kmn

Рендер на шише

Мнениеот meekly » Нед Апр 15, 2007 1:49 am

Семпла сцена,без подробности за сега :) .Шишето е пластмасово от боза "Слънчице":) голяма разфасовка.Имам нещо в предвид,обаче по натам.

Изображение

Изображение

soft:Blender v.2.43
rend:YafRay v.09

Имам следния проблем с осветлението при YAFRAY.Заблезах,че когато включа GI и рендна,ми изчезва сянката на ARIA light.На какво може да се дължи това?В момента сянката ми идва от Spot lamp.Опитах се да намеря къде е проблема,накрая се отказах.
meekly

Мнениеот ileto » Нед Апр 15, 2007 8:43 pm

Щом е от боза "Слънчице", трябва да има и етикет :wink: . Иначе има хубав детаил. Малко малка изглежда капачката. Иначе за Yafray - странно, при мен се рендерира. Да не би поради повечето осветление, да се вижда много слабо сянката?
Аватар
ileto

Мнениеот bLaf » Нед Апр 15, 2007 8:44 pm

Не знам на кво точно може да се дължи проблема - аз мисля, че ако имаш други светлини по сцената и Ареа-та ти прави слаба сянка като пуснеш GI може да се компенсира(нали GI трябва да изсветлява по-тъмните части).
Иначе, мисля, че много добре ще стане ако сложиш една Lamp-а, която под Yaf има възможност за меки сенки(можеш и да си сложиш една лека Sun светлина без сенки, че да има малко по-"глобално осветен" вид сцената).
Сега пак е добре де ! :)

ако решиш да му слагаш етикети с UV и разбереш как точно става ренденето на UV мапнати текстури през Yaf, свиркай ;)
Аватар
bLaf

Мнениеот ileto » Нед Апр 15, 2007 9:00 pm

...как точно става ренденето на UV мапнати текстури през Yaf...

Ами аз си мисля, че става по същия начин както в Blender. При мен не се рендерират само тези, които не се зареждат от външен файл - например, ако си направиш UV test grid или пък си рисуваш текстурата в Image Editor-а и не я save-неш.
Аватар
ileto

Мнениеот meekly » Пон Апр 16, 2007 12:17 am

Здравейте,

ileto:"Щом е от боза "Слънчице", трябва да има и етикет Wink ."
Това е идеята всъщност.Заради етикета направих бутилка :D .
Като осветление на сцената ползвам едно слънчице :lol: и една spot lamp за сянка.Установил съм след тестове,че най-добрия източник за осветление,когато се рендва с YAFRAY и GI(включен) е слънцето.Не знам на какво се дължи този проблем със сянката.Пробвах какво ли не и нищо не става.Иначе с АO на блендерския рендер си имам сянка,когато ползвам Aria lamp.Включвам на GI и сянката изчезва незнайно защо.Отностно капачката,явно си прав.Не съм уцелил правилната пропорция или на фона на 2л шише изглежда просто така. :) .

bLaf:
"сложиш една Lamp-а"
Това е добра идея всъщност :wink: .Може да изпробвам какво ще се получи под YAFRAY.От блендерския рендер не съм очарован особено с обикновена лампа:).
"UV мапнати текстури през Yaf"
Е то какво по различно има от блендерския рендер?
meekly

Мнениеот Syziph » Пон Апр 16, 2007 8:46 am

Ще ми бъде интересно какви ще са настройките на материала за самата боза 8)

Иначе бутилката ми се вижда малко извън пропорциите (ако я сравняваме с бутилка кола би трябвало да е 3-4 литра?).
Или гърлото е прекалено тясно (особено за тази вискозна течност :D )
Не съм виждал реалната форма, така че може и да греша. Имаш ли референтни снимки?

P.S: Жалко, че си затвори топика за сандъка :(
_/||\_o;
Аватар
Syziph

Мнениеот meekly » Пон Апр 16, 2007 8:57 am

Syziph написа:Ще ми бъде интересно какви ще са настройките на материала за самата боза 8)

Иначе бутилката ми се вижда малко извън пропорциите (ако я сравняваме с бутилка кола би трябвало да е 3-4 литра?).
Или гърлото е прекалено тясно (особено за тази вискозна течност :D )
Не съм виждал реалната форма, така че може и да греша. Имаш ли референтни снимки?

P.S: Жалко, че си затвори топика за сандъка :(

Да и на мен ми се струва,че е така.Доста висока съм я направил,още когато я правих ми се струваше,че излизам извън реалните пропорции.Нямам референции.
Топика всъщност е затворен отностно Lightwave. :wink:
meekly

Мнениеот ileto » Пон Апр 16, 2007 2:18 pm

...по различно има от блендерския рендер...

Според мен може би има разлика в това, че Yafray се извиква като плъгин и може да има някои проблеми - например, ако текстурата (image) не е запаметена във файл, да не може Yafray да я достъпи. Също някои от процедурните текстури май не излизат.
Аватар
ileto

Мнениеот meekly » Пет Апр 20, 2007 1:57 am

Боза "Слънчице" :lol:

Изображение

Обърнете внимание на съдържанието на етикета :? :shock: :!: :?: Колко Е-та (консерванти) и прочее намерих те? :shock:

Изображение
meekly

Мнениеот Syziph » Пет Апр 20, 2007 8:47 am

Добре се получава :)
Сянката е много издължена и рязка, пробвай да ренднеш с Ambient Occlusion или поработи върху осветлението с повече Spot Light?!
_/||\_o;
Аватар
Syziph

Мнениеот meekly » Пет Апр 20, 2007 9:47 am

Syziph написа:Добре се получава :)
Сянката е много издължена и рязка, пробвай да ренднеш с Ambient Occlusion или поработи върху осветлението с повече Spot Light?!

Мда,наистина сянката е зле,ще видя да я оправя.
meekly

Мнениеот 3dom » Пет Апр 20, 2007 12:16 pm

meekly,
не мога да видя картинките, защо не ги ъплоуднеш тука: http://upload.blenderbg.com/index.php?dir=images
Аватар
3dom

Мнениеот meekly » Пет Апр 20, 2007 3:50 pm

3dom написа:meekly,
не мога да видя картинките, защо не ги ъплоуднеш тука: http://upload.blenderbg.com/index.php?dir=images

Ще пусна направо нов рендер и ще кача снимките там.
meekly

Мнениеот 3dom » Пет Апр 20, 2007 4:47 pm

k :D
Аватар
3dom

Назад към Текущи работи / Work In Progress