Дърво

Мястото където ще се обсъждат текущи проекти, идеи, концепти, рендери и т.н. създадени с Blender3D

Модератори: ileto, kmn

Дърво

Мнениеот kmn » Пон Мар 19, 2007 10:57 pm

здравейте,

почнах една сцена да правя, та за нея ми беше необходимо едно старо вековно дърво по-разчупено от времето. Реших да си го направя. това по-долу е до къде съм стигнал. Използван е subsurface модификатора, не приложен все още. Игличките реших да ги направя със статични частици, които са приложени само върху отделни вертекс групи.

Планирам по-натам да използвам sculpt mode-a за да добавя финалните детайли.

Ще ми е интересно да узная какво мислите по въпроса - да направим дърво :)

[res]kmn_tree_01.jpg[/res]
[res]kmn_tree_02.jpg[/res]
[res]kmn_tree_03.jpg[/res]

kmn
АНИМАЦИЯ ЗАЛИВА ЦЯЛАТА ЗЕМЯ!
Аватар
kmn

Мнениеот bLaf » Вто Мар 20, 2007 12:52 pm

Изглежда добре
Мен ми прилича на кактус, защото е цялото зелено. :)
Като/ако му сложиш листа към игличките ще заприлича повече на дърво(+нов материал), иначе като моделиране на стеблото е много добро.
Аватар
bLaf

Мнениеот kmn » Вто Мар 20, 2007 3:04 pm

то идеята е, че ще е иглолистно, а и за сега са малко игличките нарочно. а клоните трябва да ги разклоня още. още не съм правил никакви материали, рано е за тях.
Аватар
kmn

Мнениеот bLaf » Вто Мар 20, 2007 5:00 pm

ааа.. ако ще е иглолистно трябват още клончета :D
Аватар
bLaf

Мнениеот ileto » Вто Мар 20, 2007 7:45 pm

Изглежда като онези митични дървета, където ги има по филмите :wink: . Наистина, ако има повече разклонения, ще изглежда по-добре.
Аватар
ileto

Мнениеот Makedonski » Сря Мар 21, 2007 9:32 am

Върха е малко неестествено стеснен. Мисля, че за да можеш да вкараш такова стеснение по-добре да направиш разклонение (а и изобщо при разклоненията стеблото може да губи повече дебелина). Може би си забелязвал, че върховете на иглолистните дървета са или разклонени или някак си странно извити от тежестта. Мисля, че друго добро решение е да направиш стеблото да свършва със счупване. Така ще подсилиш впечатлението за старост.

Иначе класиката при вековните дървета е секвоята: http://images.google.bg/images?q=sequoia
Моделът ме кефи супер много. Успех!
Makedonski

Мнениеот kmn » Сря Мар 21, 2007 11:24 am

мерси за коментарите и предложенията. Наистина върха не е както трябва, но и още не съм му обръщал внимание. може би довечера ще кача ъпдейт до каде съм стигнал, има развитие от това което съм постнал по-горе.
Аватар
kmn

Мнениеот meekly » Нед Апр 15, 2007 2:10 am

Какво стана с дървото? :)
meekly

Мнениеот kmn » Сря Юни 06, 2007 7:20 pm

eto kakvo stana s durvoto:

[res]tree_02.png[/res]

ima malko compositing v gimp ( planinite deto se vijdat sa rila poglednata ot hija bezbog, pirin)
Аватар
kmn

Мнениеот ileto » Чет Юни 07, 2007 11:21 am

Добре се получава. Може да пробваш да размажеш предния и задния план малко - според мен така фокусът още повече ще пада върху дърото.
Аватар
ileto

Мнениеот Syziph » Чет Юни 07, 2007 2:11 pm

Много ми харесва усещането в композицията и разположението на камерата!
Въпреки това няколко забележки:
1. Дървото не е много коректно от ботанична гледна точка. Опитай се да добавиш повече второразредни и треторазредни клони. (Поправи ме ако греша).
2. Листата трябва да са разположени по 2-ри и най-вече 3-ти разряд клони.
3. Пробвай вместо Hair частици да използваш модел на листо (парентваш листото за дървото, за да може генерираните частици да се превърнат в листа.
4. Опитай се да добавиш слаба мъгла, която да скрие леко планината (усещане за отдалеченост) и леко размазване на фокуса върху нея.

Тревата може да стане по-добре. Опитай това уроче:
http://blenderartists.org/forum/showthread.php?t=68269

Небето също не е с много естествени цветове, което ме кара да ти предложа да опиташ да направиш извънземен пейзаж;) (първо никой няма да ти направи забележка, защото не е бил там :) и второ - защо не? :)
_/||\_o;
Аватар
Syziph

Назад към Текущи работи / Work In Progress